Veranda. Būstas senamiestyje, sklypo formos namas, palėpės apartamentai be imitacijų ir išskirtiniai vaikų kambariai vientisame interjere

Namas name: senamiestyje individualaus namo nepasistatysi, bet sukurti iliuziją, kad gyveni be kaimynų – įmanoma

Vilniaus senamiestyje individualaus namo nepasistatysi, bet sukurti iliuziją, kad gyveni be kaimynų – įmanoma. Taip padarė architektas, VDA profesorius Alvydas Šeibokas, du didelius butus, aprėpiančius per 400 kv. m plotą, sujungęs į vieną ir atvėręs dviejų aukštų erdvę.

Pilkos ir juodos šokiai interjere: sklypo padiktuota namo forma ir medžiagos, nekonkuruojančios su gamta

Interjero dizainerės namai pasižymi nestandartine ir netradicine forma. Ją padiktavo sklypas, kuris yra netaisyklingos trapecijos formos, tad toks pats iškilo ir namas. 180 kv.m ploto name yra tik būtiniausi kambariai. Tačiau batsiuvys – ne be batų, tikina šeimininkė, sykiu ir interjero dizainerė.

Pirmajame Žvėryno mūriniame name įrengtas butas be imitacijų: natūralumas kuria kokybės pojūtį

Apartamentai, įrengti senovinio, 1880 m. statyto pirmojo Žvėryno mūrinio namo palėpėje, iš visų pusių apsupti medžiais. Jie sukurti sujungiant du butus, kur buvo sutalpinti keturi miegamieji, atsidūrę viename buvusiame bute ir svetainė – kitame, orientuotame į parką. Bute panaudotos ypatingos natūralios medžiagos: maumedžio masyvo, dengto uosio faneruote, grindys, nerūdyjantis plienas, teraco plytelės ir jokių medžiagų imitacijų.

Gamtos ir būsto vienovė: langai, praplečiantys erdvę ir vaikų kambariai, virtę namo saldžiuoju įdaru

Vilniaus Turniškių miškų apsuptyje esantis namas išsiskiria derme su gamta. Pravėrusi namų duris pirmą kartą, architektė iš karto nusprendė svetainėje įrengti didžiulius vitrininius langus. Taip vidaus erdvė, užimanti 220 kv. metrus, susilieja su gamta ir praplečia namų zonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau