Muziejaus istorijos. Ar grąžinsime mumijas?

Muziejaus istorijos

2021.12.27 10:05

Muziejaus istorijos. Ar grąžinsime mumijas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Muziejų kolekcijos pasaulyje ne tik džiugina lankytojus senoviniais eksponatais, tačiau teisėtai kelia klausimus – kur yra jų tikroji vieta? Kam priklauso senovės Egipto praeitis ir paminklai? Ar reikėtų grąžinti mumijas, esančias Lietuvoje? Kokios teisinės priemonės taikomos ES ir Lietuvoje, kovojant su nelegalia prekyba? Kodėl svarbus muziejų dekolonizavimas?

Laidoje kalbėsimės su egiptologu, Vytauto didžiojo universiteto lektoriumi, daktaru Tadu Rutkausku, Lietuvos nacionalinio muziejaus vyriausiuoju rinkinių kuratoriumi, daktaru Žygintu Būčiu, Lietuvos respublikos kultūros ministerijos kultūros paveldo politikos grupės vyriausiąja specialiste Neringa Dargyte, menotyrininku, muziejininku, šiuolaikinio meno parodų kuratoriumi ir kritiku Anders Kreugers.

Ved. Kristina Savickytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidų ciklai bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu muziejumi. Vienas svarbiausių Lietuvos muziejų atveria savo temų klodus LRT KLASIKA eteryje. Pirmajame cikle – Marijos Gimbutienės aspektai ir jos poveikis šiandienos procesams. Antrajame keliausime į Egipto pasaulį ir šifruosime šios civilizacijos ženklus. Ved. Kristina Savickytė

Kiti laidos epizodai

Muziejaus istorijos

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.