Laikas kultūrai. Vanda Juknaitė: didžiausias nuopelnas yra ne parašyti knygą, o ištverti gyvenimą jo neprakeikiant

Laikas kultūrai

2021.12.17 11:05

Laikas kultūrai. Vanda Juknaitė: didžiausias nuopelnas yra ne parašyti knygą, o ištverti gyvenimą jo neprakeikiant

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė rašytoja Vanda Juknaitė išleido naują knygą „Ta dūzgianti ir kvepianti liepa yra“, kuri apdovanota Rašytojų sąjungos premija. Knygoje Vanda Juknaitė labai atvirai kalba apie savo gyvenimą, patirtus išbandymus, artimus žmones, kančią ir senatvę. Laidoje su rašytoja kalbame ne tik apie knygą, bet ir svarbiausias žmogaus gyvenimo temas, kurių labai dažnai stengiamės išvengti kasdienybėje.

Christina Lamb – viena garsiausių britų užsienio korespondenčių, apie kare nukentėjusias moteris ir merginas ji parašė ne vieną knygą, o naujausioji „Mūsų kūnai – jų karo laukas“ pasakoja apie brutalius prievartavimus, analizuoja jų priežastis ir supažindina skaitytojus su istorijos vadovėliuose ir spaudos pranešimuose nutylimais faktais. Dovilės Kuzminskaitė pokalbis.

Beveik du šimtai metų Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros rūmų istorijos pristatyti naujoje muziejaus parodoje. Didžiausias muziejaus eksponatas yra patys rūmai. Kadaise turtingo pirklio, vėliau gubernatoriaus, prezidento ar net pionierių namais vadintas pastatas saugo daugybę įdomių pasakojimų. Po naują parodą pakeliauti kviečia Kotryna Lingienė.

Ved. Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.