Pakeliui su klasika. Dailininkės Gražinos Brašiškytės multikų istorijose Drakonas niekada nelaimi

Naujienų srautas

Pakeliui su klasika. Dailininkės Gražinos Brašiškytės multikų istorijose Drakonas niekada nelaimi
Pakeliui su klasika 2021.12.15 16:05

Pakeliui su klasika. Dailininkės Gražinos Brašiškytės multikų istorijose Drakonas niekada nelaimi

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vienam žymiausių Lietuvos smuikininkų ir pedagogų Aleksandrui Livontui paminėti skirtas vakaras į LMTA sukviečia jo mokinius, draugus. Kokia tai buvo neeiliinė asmenybė, kokią smuiko mokyklą jis kūrė Lietuvoje, pasakoja LMTA Styginių instrumentų katedros profesorius Petras Radzevičius.

Gražina Brašiškytė – pirmoji Lietuvos profesionali dailininkė statytoja, kurios multiplikacinius filmukus žinojo kiekvienas vaikas. Istorijos apie juodulį, Jūratę ir Kąstytį, apie nenugalimą godumo drakoną šiandien jau tapo aukso fondu. Dailininkė daugiau kaip 30 metų dirbo Sojuzmiltfilm studijoje. Naujoje parodoje - atgyja senasis Gražinos Brašiškytė multiplikacijos pasaulis. Pasakoja parodos kuratorės Aušra Endriukaitienė ir Daina Tilvytytė.

Ignas Gudelevičius pasakoja apie Škotijos valdovo vardu pavadintą senosios muzikos ansamblį „Capella Musicale Enrico Stuart“.

Aktorė Nelė Savičenko, sukūrusi daugelį įsimintinų vaidmenų teatre ir kine, pelniusi ne vieną svarų apdovanojimą, tarp jų ir aukščiausiąjį – Nacionalinę kultūros ir meno premiją, pastebi, kad jos gyvenime būta visko: ir euforijos akimirkų, ir abejonių dėl profesijos pasirinkimo. Išgyvenimai aktorę išmokė džiaugtis, tad ji visuomet stengiasi būti laiminga. Apie būtiną stiprybę šioje profesijoje, apie vaidmenis ir gyvenimą, užgesus rampos šviesoms – aktorė Nelė Savičenko rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

logo

Informacinė aktualijų laida, skirta kultūrinio pasaulio įvykiams ir procesams apžvelgti. Laida supažindina su muzikos, literatūros, kino, scenos menų, dailės ir kultūros politikos naujienomis. Rubrikoje „Be kaukių“ pristatomi atviri pokalbiai su charizmatiškomis, įdomiomis bei aktualiomis asmenybėmis. „Pakeliui su klasika“ transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau