Lietuvos diena. Užsienio reikalų ministras sako pasiryžęs trauktis iš pareigų

Lietuvos diena

2021.12.09 13:05

Lietuvos diena. Užsienio reikalų ministras sako pasiryžęs trauktis iš pareigų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako pasiryžęs trauktis iš pareigų dėl reputacinės žalos valstybei po to, kai paaiškėjo, kad „Belaruskalij“ trąšos toliau keliauja pro Lietuvą, nors JAV sankcijos įmonei jau įsigaliojo. G. Landsbergio teigimu, jis laukia premjerės atsakymo.

Susisiekimo ministras sako, jog nutraukus sutartį su sankcionuota Baltarusijos trąšų gamintoja „Belaruskalij“ Lietuvai gresia didelės vertės ieškiniai. Anot „Lietuvos geležinkelių“ vadovo, nutraukus sutartį su „Belaruskalij“, Lietuvos įmonei gali tekti mokėti šimtus milijonų eurų siekiančias baudas.

Vilniuje rengiamas aukcionas „Už jūsų ir mūsų laisvę!“ paremti politinius kalinius ir jų šeimas Baltarusijoje.

Telšiuose eisena paminėtas vietos žydų sunaikinimo 80-metis. Tai bus paskutinis šiais metais „Atminties kelio“ renginys.

Seimas pritarė Žvalgybos kontrolieriaus tarnybos įsteigimui.Šii tarnyba tirs skundus dėl žvalgybos institucijų – Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento – veiklos, taip pat vertins žvalgybos pareigūnų veiksmų ir jų priimtų sprendimų bei teisės aktų atitikimą įstatymams, žmogaus teisių ir laisvių apsaugos reikalavimams.

Ved. Madona Lučkaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.