Gimtoji žemė. Ar ateityje valgysim lietuvišką kiaulieną?

Gimtoji žemė

2021.12.09 06:07

Gimtoji žemė. Ar ateityje valgysim lietuvišką kiaulieną?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Afrikinis kiaulių maras, mažos supirkimo kainos, pabrangę pašarai ir išaugę reikalavimai kiaulių laikymui ne tik smulkius kiaulių augintojus privertė atsisakyti šio verslo. Užsidarė dalis didelių fermų, kasdien nuostolius skaičiuoja dar mėginantys išlikti rinkoje. Nesulaukdami žadėtos paramos, pavasarį gali bankrutuoti ir didžiausi kompleksai.

Joniškio rajono Kriukų miestelio gyventojai siekia atstatyti Šv. Lauryno bažnyčią, kurią beveik prieš 30 metų sugriovė uraganas. Bendruomenė ir seniūnija įvairių švenčių proga organizuoja muges, aukoja lėšas ir ragina prisidėti visus kraštiečius. Kalėdų eglutės įžiebimo šventė – dar viena proga paspartinti maldos namų atstatymą.

Bulgarijoje seniau klestėjęs verslas – žemės riešutų auginimas – po truputį nyksta. Kaip mėginama jį atgaivinti, pasakoja LR bendradarbė Bulgarijoje Justina Mikeliūnaitė.

Ved. Regina Montvilienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.