Panorama. Įsigaliojus JAV sankcijoms, baltarusiškos trąšos Lietuvos geležinkeliais toliau rieda į Klaipėdos uostą

Įsigaliojo vasarą paskelbtos JAV sankcijos Baltarusijai, turėjusios skaudžiausiai smogti Lukašenkos režimą finansuojančiai trąšų gamyklai „Belaruskalij“. Tačiau sankcijoms įsigaliojus baltarusiškos trąšos per Lietuvą keliauja kaip keliavusios – dar bent mėnesiui, skelbia Lietuvos geležinkeliai.

75-erių ir vyresni senjorai iki gruodžio visiškai arba stiprinamąja doze pasiskiepiję, jau gauna 100 eurų išmoką. Sodra atkreipia dėmesį, kad pirmiausia pinigus gaus tie, kuriems pensija pervedama į kortelę.

Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai užsimena, kad kol kas naujoji omikron atmaina neatrodo pavojingesnė už kitas. Bet Jungtinėje Karalystėje griežtinami ribojimai – grąžinamas kaukių dėvėjimas, raginama dirbti iš namų. Šalį taip pat apėmė skandalas dėl pernai prieš Kalėdas galimai vykusio politikų kalėdinio vakarėlio.

Kultūros ministerijoje paskelbti nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, jos paskirtos šešiems kūrėjams.

Migrantų apgyvendinimo centruose apgyvendinti žmonės prašo didesnio užimtumo. Į pagalbą jungiasi ir nevyriausybinės organizacijos. Tačiau šioms nerimą kelia ne užimtumas, o migrantų teisinė padėtis.

Vokietijoje prasideda nauja politinė era. Socialdemokratas Olafas Scholzas keičia 16 metų vadovavusią Angela Merkel.

Lietuvos elektros sistema savaitgalį pirmą kartą istorijoje 8 valandas dirbo sinchroniškai su Lenkijos, o kartu – ir Vakarų Europos – sistema. Apie tai pranešta tik dabar dėl saugumo sumetimų. Energetikos ministras sako, jog tapo akivaizdu, kad avarijos atveju elektrą iš karto galima gauti iš Lenkijos tol, kol pavyks atkurti savą.

Ukrainos prezidentas optimisitiškai vertina vakarykštį Jungtinių Valstijų ir Rusijos lyderių pokalbį siekiant mažinti įtampą. Tačiau Ukrainos gynybos ministras vertinti neskuba, pasak jo, per mažai informacijos.

Seimo Etikos komisija prašys Prezidentūrą patikslinti anksčiau siųstą kreipimasį dėl konservatoriaus Žygimanto Pavilionio. Šiam viešai kaltinant prezidento patarėją Astą Skaisgirytę kiršinant Gitaną Nausėdą su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu, Prezidento kanceliarija kreipėsi į komisiją.

Su sovietais kolaboravusio Petro Cvirkos paminklo neliko ir Kaune. Maironio Lietuvių literatūros muziejui priklausantis biustas nukeltas. Muziejus jį ketina eksponuoti pristatant Cvirkos kaip rašytojo veiklą.

Pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ruošiasi rytojaus koncertui „Atvirukai iš Argentinos. Tango žavesys“. Kompozitoriaus Astoro Piazzollos šimtmečiui skirtą programą kartu su orkestru atliks pirmąkart Lietuvoje viešintis sopraninio saksofono meistras Andersas Paulssonas.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau