Už Vilniaus. Kanapių aliejų spaudžianti mokytoja: esu ūkininkė su aukštakulniais

Už Vilniaus

2021.12.08 18:12

Už Vilniaus. Kanapių aliejų spaudžianti mokytoja: esu ūkininkė su aukštakulniais

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kanapių, linų sėmenų, margainio aliejus, liofilizuoti vaisiai ir uogos, šakočiai – tai tik kelios įdomybės, kurias galima surasti Joniškio rajono Stupurų kaime.

Čia prieš kelerius metus nedidelius versliukus „užkūrė“ kelios vietos moterys.

„Visos idėjos, žinokit, kyla prie to moteriško arbatos puodelio. Esame drąsios moterys, kodėl gi ne? Rašome projektus, einame visur, domimės, skaitome, žiūrime, dalyvaujame. Ir tas naujoves labai norime įdiegti į savo kaimą“, – sako Lina Vyšniauskaitė, turinti 100 hektarų ūkį ir spaudžianti įvairų aliejų.

„Labai gera draugė iš to mano aliejaus pabandė gaminti muilą. Kremą gamina iš kanapių aliejaus. Labai puikus kremas. Aišku, viskas rankų darbo yra“, – pasakoja Lina.

Lina kažkada buvo lietuvių kalbos mokytoja, bet teko pasirinkti ūkininkės duoną. Ir šiandien tuo didžiuojasi.

„Man tikrai negėda pasakyti, kad esu ūkininkė, su pasididžiavimu tai sakau. Ir mėgstu pajuokaut – aš ūkininkė su aukštakulniais“, – šypsosi verslininkė.

Ji knygų nepamiršo – ne tik skaito, bet su vyru ir dviem paaugliais berniukais per vienas atostogas parašė bei išleido šeimos knygelę.

„400 egzempliorių. Užsakėm didesnį kiekį – pigiau išeina, plius, mano labai didelis draugų ratas“, – vartydama šeimos knygą dėsto Lina Vyšniauskaitė.

Ved. Edvardas Kubilius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidos tikslas - pasakoti apie mažesnius Lietuvos regionus (savivaldybes): jų politines aktualijas, geruosius ir bloguosius regionų politikos pavyzdžius; rinkti ir skelbti išskirtines už Vilniaus gyvenančių žmonių istorijas. Laida transliuojama trečiadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Už Vilniaus

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.