Pakeliui su klasika. Skelbiami Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

Pakeliui su klasika

2021.12.08 16:00

Pakeliui su klasika. Skelbiami Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Skelbiami 2021-ųjų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai. Tiesioginė transliacija iš Kultūros ministerijos.

Lietuvių poetų žemininkų Juozo Kėkšto, Kazio Bradūno, Alfonso Nykos-Niliūno, Henriko Nagio, Vytauto Mačernio poezija nugulė į kompaktinę plokštelę „Suėjus prie žemės ribos“. Jos vienas sumanytojų – LRT žurnalistas Paulius Šironas, kuris ir įskaitė eiles, ir kruopščiai intarpams parinko lietuvių kompozitorių minimalistinę muziką.

Novatoriškas skambesys, bebopo džiazo muzikos kalba ir bajo stilius. Visa tai - 1966 metais Brazilijoje susikūrusiame kolektyve „Quarteto Novo“. Pradžioje kolektyvas veikė trio sudėtyje ir tik vėliau išaugo į kvartetą. Neilgai gyvavęs kolektyvas vis tiek įsiliejo į muzikinį metraštį. Plačiau - Igno Gudelevičiaus pasakojime.

Režisierius Žilvinas Vingelis savo kūryboje žvalgosi po pseudorealybes – ar tai būtų sapnai, ar virtualybė. Nors priklauso jaunajai teatro kūrėjų kartai, jis jau įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“, o režisieriaus darbų autentiškumą lemia jo polinkis ieškoti Lietuvos teatre dar neatrastų nišų. Apie teatrą, muziką teatre ir režisieriaus gyvenime, o taip pat siurrealybę – pokalbis „Be kaukių“.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.