60 minučių. Po JAV sankcijų įsigaliojimo trąšų gabenimas  Lietuvoje sukėlė politinį susierzinimą

60 minučių

2021.12.08 17:05

60 minučių. Po JAV sankcijų įsigaliojimo trąšų gabenimas Lietuvoje sukėlė politinį susierzinimą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Įsigaliojo Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijos įmonei „Belaruskalij“ , tačiau situacija su trąšų gabenimu Lietuvoje sukėlė politinį susierzinimą. “Lietuvos geležinkeliai” pranešė, kad trąšos bus gabenamos dar visa gruodį, nes gautas išankstinis apmokėjimas. Paaiškėjo, kad pinigai gauti jau žinant apie būsimas sankcijas, ir tai papiktino Vyriausybės kabinetą.

Socialdemokratas Olafas Šolcas oficialiai tapo naujuoju kancleriu ir užbaigė 16 metų trukusį Angelos Merkel valdymą. Išskirtinė ir naujoji šalies vyriausybė - ji pirmą kartą istorijoje suformuota remiantis lyčių lygybės principu.

Europos Komisija pristatė naują mechanizmą, pagal kurį galėtų greičiau įvesti sankcijas valstybėms, kurios šantažuoja Bendriją. Pagal siūlymą, europietiškų prekių importą ribojančios šalys sulauktų atsakomųjų veiksmų, tokių kaip papildomi muitai.

Lietuvoje fiksuota šalčiausia šią žiemą naktis, o Bendrasis pagalbos centras gavo daugiau pranešimų apie nušalimus. Pastarosiomis dienomis fiksuotos ir kelios mirtys.

Ved. Liuda Kudinova

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.