Homo cultus. Istoriko teritorija. Skylėta biografija: Juozas Krikštaponis (Krištaponis)

Homo cultus. Istoriko teritorija. Skylėta biografija: Juozas Krikštaponis (Krištaponis)

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kas žinoma apie Juozo Krikštaponio (Krištaponio) biografiją Pirmosios Lietuvos Respublikos epochoje? Ar turimų duomenų pakanka už trafaretinių oficialios Lietuvos karininko biografijos frazių pamatyti asmenybę?

Kas apie J.Krikštaponio (Krikštaponio) veiklą sakoma dviejose - Lietuvos Gyventojų Genocido ir Rezistencijos Tyrimų Centro ir Lietuvos istorijos instituto – mokslininkų parengtose pažymose, parengtose 2014 ir 2021 metais?

Kiek ir kada prasmingos iniciatyvos viešai diskutuoti apie kontraversiškas asmenybes bei jų istorinio atminimo problemas, suvokiant kad tokios diskusijos, kaip taisyklė, sukelia įtampą tarp skirtingų visuomenės grupių ir atminčių bendruomenių?

Ar Lietuvos karininko, o vėliau – partizaninio judėjimo dalyvio dalyvavimas žydų žudynėse Antrojo pasaulinio karo metais diskredituoja partizanų karą kaip herojišką veiksmą ir atima iš mūsų visuomenės egzistenciškai ir tapatybiškai labai svarbų siužetą?

Pokalbis su istorikas dr. Alfredu Rukšėnu (Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras), dr. Nerijumi Šepečiu (Vilniaus universitetas Istorijos fakultetas), dr. Zigmu Vitkumi (Klaipėdos universitetas), dr Mindaugu Pociumi (Lietuvos istorijos institutas) ir politikos apžvalgininku Vytautu Bruveriu.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.