Lietuvos diena. „Belaruskalij“ kroviniai per Lietuvą važiuos iki sausio. Kas toliau?

Lietuvos diena

2021.12.08 13:05

Lietuvos diena. „Belaruskalij“ kroviniai per Lietuvą važiuos iki sausio. Kas toliau?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Įsigaliojus JAV sankcijoms Baltarusijos kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“, „Lietuvos geležinkeliai“ skelbia dar visą gruodį į Klaipėdos uostą gabensiantys apie 1 mln. tonų trąšų. Pasak bendrovės, ar šios paslaugos Baltarusijos įmonei bus teikiamos toliau, priklausys nuo sankcijų režimo.Tuo metu Premjerė sako nematanti galimybės ilgai tęstis baltarusiškų trąšų tranzitui per Lietuvą.

Vilniuje susitikę Baltijos šalių ministrai pirmininkai aptarė saugumo ir gynybos klausimus bei strateginius elektros, dujų ir transporto jungčių projektus.

Seimo Sveikatos reikalų komitete - e. sveikatos sistemos veikimo problemos, ieškota galimų sprendimų.

Žurnalas „Reitingai“ skelbia, kad Vilniaus universitetas pirmauja daugiau nei trečdalyje, tai yra 36-iose studijų kryptyse, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius tech) – 13-oje studijų krypčių.

Specialistai įspėja: pirmasis ledas pakankamai pavojingas ir ant jo lipti saugu tik tuomet, kai šaltis vyrauja bent savaitę. Šiandien Klaipėdoje surengtas reidas, kurio metu aplankyti žiemos metu populiarūs vandens telkiniai.

Vokietijos parlamentas, Bundestagas, išrinko naująjį šalies kanclerį. Juo tapo Olafas Šolcas, pareigas perimsiantis iš 16-a metų šaliai vadovavusios Angelos Merkel.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.