Prieštaros. Ar visuomet privalome padėti visiems?

Prieštaros

2021.12.08 11:05

Prieštaros. Ar visuomet privalome padėti visiems?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Bent jau kartą gyvenime visiems prireikia kitų pagalbos. Laidoje ieškoma atsakymų į klausimą, ar dažnai padedame tiems, kurie kreipiasi į mus, tikėdamiesi pagalbos. Laikantis įprastos „Prieštarų“ laidų dramaturgijos, vedėjų disputo metu, kurio klausosi laidos svečias, LR Seimo narys ir Sveikatos reikalų komiteto narys, ponas Linas Slušnys, formuluojami pagalbos kitiems suteikimui pritariantys ir prieštaraujantys argumentai. Temos aprėptis plati: tai moralinė ir daiktiškoji, finansinė ir medicininė, socialiai atskirtų asmenų ir užsieniečių integravimosi į visuomenę, mokymo ir įsidarbinimo pagalba.

Laida pradedama keliant esminį klausimą – kokios priežastys mus skatina padėti kitiems? Dėmesingumas nukentėjusiems gal ir svarbus moralinės pagalbos veiksnys, bet ar jo pakanka? Ar visuomet galioja garsiai reiškiamos užuojautos? Dėmesys be realios veiklos – niekinis, jeigu gali ir žinai kaip – padėk, teigia vienas iš vedėjų, klausdamas, kas nustatė pagalbos vertą ar ne, bet jos reikalingą žmogų, o kitas klausia: ar esame įpareigoti visuomet atsakyti „taip, galiu padėti“? Kaip elgtis, jeigu akivaizdu, kad padėti negalime?

Aptardamas disputą, laidos svečias, priminė apie tarptautinių, pagalbą nukentėjusiems teikiančių, organizacijų veiklą. Pagalba gaunama tam, kad ji galėtų būti suteiktą kitam, – sako jis, primindamas, kad pagalbai būtini ištekliai, tačiau tai nebūtinai turi būti pinigai. Koks socialinio sąmoningumo vaidmuo? Kodėl, teikiant pagalbą, būtina tikėti jos prasmingumu?

Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus išgirsite išklausę laidą.

Laidos autoriai ir vedėjai Eugenijus Skerstonas ir Vytenis Pauliukaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pokalbių šou, kurio dramaturgija – iš anksto numatytos vedėjų prieštaros socialinėmis, buities ir išvaizdos kultūros, kasdienio bendravimo, lavinimosi, meno raiškos ir buities temomis. Žaismingi, dinamiški ginčai, kaip įprasta gyvenime, klausytojams turėtų sudaryti prasmingos pramogos įspūdį. Vedėjai neteiks receptų, kaip turėtų būti sprendžiamos kasdienės, mūsų gyvenime iškylančios, problemos. Jų siekis – suaktyvinti klausytojus ir jiems padėti atrasti savus sprendimus. Ved. Vytenis Pauliukaitis ir Eugenijus Skerstonas

Kiti laidos epizodai

Prieštaros

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.