Panorama. Pasienyje su Baltarusija nepaprastoji padėtis pratęsta dar mėnesiui

Tęsiantis migracijos krizei, Seimas iki sausio 14 dienos vidurnakčio pratęsė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija.

Sveikatos tarybos ekspertai, po susitikimo su Prezidentu pabrėžia būtinybę skiepyti vaikus. Medikų teigimu, vaiku sergamumas COVID-19 per metus išaugo 5 kartus.

Joe Bidenas ir Vladimiras Putinas pradėjo vaizdo pokalbį, per kurį lyderiai turėtų aptarti situaciją Ukrainoje. Kijevas teigia, kad Maskva ne tik pasienyje telkia dešimtis tūkstančių karių, bet ir ruošiasi provokacijoms Rytų Ukrainoje, ten siųsdama tankus ir snaiperius. Amerikos ir Europos sąjungininkai kartoja, kad parama Ukrainos suverenitetui nepalaužiama ir įspėja Rusiją dėl griežčiausių iki šiol sankcijų.

Lietuva vėl grįžo į Kinijos muitinės sistemas. Lietuvos pramonininkų konfederacija teigia, kad šiandien savo krovinius į Kiniją jau išsiuntė 3 įmonės.

Švietimo ministrė sako, kad savivaldybės turėtų aprūpinti mokytojus kaukėmis. Tačiau švietimo darbuotojų profesinė sąjunga teigia, kad dalyje šalies ugdymo įstaigų mokytojams nesuteikiamos apsaugos priemonės – kaukės ar respiratoriai. Kai kurie savivaldos atstovai sako, kad mokytojų darbo specifika nėra priežastis juos aprūpinti kaukėmis.

Būsto šildymo išlaidų kompensacijas nuo sausio gaus daugiau žmonių. Seimas priėmė tai numatančias įstatymo pataisas.

Seimas apsisprendė neribotam laikui palikti galioti dar 2020 m. nuo 15 iki 20 proc. padidintą bankų pelno mokestį.

Jungtinėms Valstijoms paskelbus, kad šalies pareigūnai nevyks į Pekino žiemos olimpines žaidynes, Kinija sako, kad Amerika brangiai sumokės bei sprendimą vadina sporto politizavimu. Vašingtono argumentus dėl žmogaus teisių pažeidimų prieš musulmonus patvirtina ir Jungtinių Tautų ekspertai, ir žmogaus teisių gynėjai.

Seime – siūlymas leisti ūkininkams įteisinti naminę degtinę ir kites tradicinius alkoholinius gėrimus. Pataisų iniciatoriai teigia, kad tai mažintų nelegalių gėrimų gamybą, didintų turistų srautus.

Lietuvos ambasadoje Romoje pasaulinio garso architektui Massimilianui Fuksui įteiktas Lietuvos pasas. Architektas sako, kad nors gimė Romoje ir save laiko tikru romiečiu, visuomet jautėsi ir Lietuvos piliečiu. Pilietybės atkūrimą jis vadina simboliniu veiksmu.

Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ atidaryta menininkės Aušros Vaitkūnienės paroda „Pripučiamas meno muziejus“.

Minimos Žemaitės 100-osios mirties metinės.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau