Pakeliui su klasika. Prof. Tomas Krilavičius: dirbtinis intelektas padės žmonėms kovoti su neapykantos kalba internete

Pakeliui su klasika

2021.12.07 16:05

Pakeliui su klasika. Prof. Tomas Krilavičius: dirbtinis intelektas padės žmonėms kovoti su neapykantos kalba internete

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuviškų šaknų turintis pasaulinio garso architektas Massimiliano Fuksas nuo šiol turės ir lietuvišką pasą. Daivos Lapėnaitės pasakojimas iš Italijos.

Lietuvių kalba pasirodė nauja Tahiro Shaho knyga „Mago mokinys“. Prieš aštuonerius metus rašytojas viešėjo Vilniaus knygų mugėje ir tuomet jo knygų vertėja Rasa Drazdauskienė specialiai pakalbino rašytoją LRT radijui. „Rašykite knygas, nes jos jums atvers pasaulį,“- sako Tahiras Shahas archyviniame įraše, kurio fragmento kviečiame klausytis.

Internete gausėjant neapykantą kurstančių komentarų, į pagalbą ateina dirbtinis intelektas, kuriamas įrankis, kuris padės automatizuotai identifikuoti ir pašalinti neapykantos kalbos atvejus, pavyzdžiui, naujienų portalų komentarų skiltyse. Pasakoja vienas iš projekto vykdytojų, VDU Informatikos fakulteto dekanas, profesorius Tomas Krilavičius.

Neseniai pasirodė naujausia rašytojo Herkaus Kunčiaus knyga „Kolūkio metraščiai“. Tai jau ne pirmas romanas apie sovietinę praeitį, kur autorius ironiškai, kartais net groteskiškai pasakoja apie žmonių likimus beveik siurrealistiniame pasaulyje. Kodėl rašytojui toks įdomus sovietinis laikotarpis, kaip jis prisimena savo gyvenimą tuo laiku, kodėl dviejų muzikų sūnus nepasirinko muzikinio kelio ir daug kitų temų aptariame su rubrikos „Be kaukių“ svečiu Herkumi Kunčiumi.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie muziką kine.

Ved. Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.