60 minučių. Seime siūlymas dėl „naminukės“ įteisinimo

60 minučių

2021.12.07 17:05

60 minučių. Seime siūlymas dėl „naminukės“ įteisinimo

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ko tikėtis iš JAV prezidento Džo Bideno ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino vaizdo pokalbio?

Vienas aukšto rango JAV pareigūnas teigia, kad Vašingtonas pateiktų „teigiamą atsaką“, jeigu sąjungininkai paprašytų amerikiečių sustiprinti savo pajėgų dalyvavimą Rytų Europoje Rusijos atakos prieš Ukrainą atveju.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad vaikų nuo 5-erių metų skiepijimas nuo COVID-19 galėtų prasidėti gruodžio antroje pusėje. Tada, anot jos, Lietuva turėtų gauti vakcinas. Pasak Ingridos Šimonytės, būtent vaikai platiną virusą ir gali užkrėsti senjorus, kurių grupė yra prasčiausiai besiskiepijanti.

Kauno klinikų medikai teigia, kad pritaikę retą gydymo būdą, sugebėjo išgelbėti koronavirusu sergančio 16-mečio paauglio gyvybę. Pasak vaikų ligų gydytojo Vaidoto Gurskio, jaunuolio sveikata blogėjo itin sparčiai, o jam pritaikyto gydymo nuo COVID-19 pavyzdžių pasaulyje yra vienetai. Gurskio teigimu, skiepijant vaikus būtų galima išvengti maždaug trečdalio hospitalizacijų.

Seimui teikiamas siūlymas įteisinti naminės degtinės ir kitų tradicinių gėrimų, kurių alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 65 procentai, gamybą bei vartojimą. Grupė valdančiajai daugumai ir opozicijai priklausančių parlamentarų inicijuoja tokias pataisas. Gėrimai būtų gaminami, laikomi, vartojami ir parduodami tik gėrimus pagaminusiam ūkininkui priklausančioje kaimo turizmo sodyboje.

Lietuvos įmonės sugrąžintos į Kinijos muitinės sistemas. Ar ilgam?

Vienas žymiausių pasaulio architektų Massimiliano Fuksas vakar Lietuvos ambasadoje Romoje tapo Lietuvos piliečiu. Šiuolaikinės architektūros grandu laikomas M. Fuksas gimė mediko iš Vilniaus Raimondo Fukso ir austrų bei prancūzų kilmės italės, filosofijos profesorės Tersilijos šeimoje. Šešerių metų neteko tėvo. Pats M. Fuksas save pristato kaip patrakusį lietuvį, gimusį Romoje.

Ved. Agnė Skamarakaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.