Laba diena, Lietuva. Ekspertai įvertino COVID-19 grėsmę vaikams: liekamieji reiškiniai išsivysto net persirgus besimptome forma

Ekspertai: delta atmaina daug pavojingesnė vaikams – reikia pamiršti, kad vaikai COVID-19 neserga. Šiandien prezidento vyr. patarėja Irena Segalovičienė pabrėžė, kad vaikų vakcinavimo modelis Lietuvoje turi būti efektyvus, o šis klausimas aktualus ne tik tėvams ir gydytojams, bet ir ugdymo įstaigoms. Apie tai šalies vadovas kalbėjosi susitikime su Sveikatos ekspertų taryba ir Lietuvos pediatrų draugijos nariais. Ekspertai pabrėžia, kad vaikų sergamumas auga, ir nors šiuo metu galime džiaugtis nuliniu mirštamumu, užsienio patirtis rodo, kad vaikams 6i liga itin pavojinga, o persirgus net ir besimptome forma išsivysto liekamieji reiškiniai.

Šventės – be fejerverkų: Vilniaus savivaldybė ragina ieškoti kitokių būdų sutikti Naujuosius. Kiekvienais metais vis daugiau pasaulio valstybių bei miestų ragina neleisti fejerverkų ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo – garsai gąsdina laukinius ir naminius gyvūnus, o tarša kenkia ne tik gamtai, bet ir žmonėms, kadangi pastebima, jog po Naujųjų metų nakties išauga oro tarša. Prie iniciatyvos prisideda ir Vilniaus savivaldybė, kuri neleis fejerverkų ir siūlo atsisakyti šios šventės atributu tapusio reiškinio. Apie tai, kokių sprendimų imamasi Lietuvoje ir pasaulyje, bei kokios galimos alternatyvos, klausiame Žaliųjų partijos pirmininkės Ievos Budraitės.

Žadama keisti euro banknotų dizainą: norima atspindėti pasikeitusią ES šalių realybę. Kaip po kelerių metų atrodys euro banknotai? Skelbiama, kad norima sukurti tokius banknotus, kurie būtų aktualūs visiems europiečiams – manoma, kad per 20 metų ES pakito, todėl jais norima atspindėti dabartinę realybę. Vis dėlto šis procesas užtruks, tikimasi, kad įsitrauks milijonai ES gyventojų ir bus sugalvota nauja euro banknotų tema. Apie šį procesą pasakoja užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Keičiasi privalomų vaistinėlių sudėtis: vaistininkė pristato, kokias papildomas priemones reikės įsigyti. Nuo Naujų metų keičiasi automobiliuose privalomų vaistinėlių sudėtis. Jose turės atsirasti trys papildomos priemonės, skirtos pirmajai pagalbai įvykus eismo nelaimei. Kokias naujas priemones turės įsigyti vairuotojai ir kiek pabrango atnaujintos vaistinėlės domisi kolegė Kristina Karlonė.

Mistiška Vydmantų prakartėlė – iki jos nutiestas gintaro kelias, skirtas būsimai bažnyčiai: kunigas pasakoja gintarinį altorių susapnavęs. Originaliomis prakartėlėmis išgarsėję Vydmantai šiemet iki ėdžių išbėrė gintaro kelią. O gintaras, kurio sunešta jau keli šimtai kilogramų, skirtas būsimos bažnyčios altoriui. Vydmantiškių planais domėjosi kolegė Jovita Gaižauskaitė.

Politologė apie Širinskienės išėjimą iš LVŽS: rodo galimas mobingo apraiškas, apie kurias paprastai nutylima. Su politologe, Klaipėdos universiteto lektore Gabriele Burbulyte aptariame svarbiausias politines naujienas – Širinskienės išėjimą iš LVŽS, Seimo narių algų klausimą ir naujausius apklausų duomenis apie partijų vertinimą.

Gentvilas apie siūlymą įteisinti naminę degtinę: tai ne visuomenės girdymas, o legalaus kultūrinio paveldo gamyba. Į Seimo posėdžių salę grįžta siūlymas įteisinti naminę degtinę – gamybą ir pardavimą. Iniciatorių teigimu, tai paskatino ES patirtis ir Lietuvos realybė, kad būtų galima atlikti tokios degtinės apskaitą, užtikrinti kontrolę ir būtų išvengta piktnaudžiavimų. Apie tai iniciatyvą kalbamės su Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnu Eugenijumi Gentvilu.

Nors žaluma – po sniegu, jos rasti dar galima: gamtininkas pristatė, kokių augalų Advento vainikui naudoti nereikėtų. Nors už lango auga ne žolė, o sniego pusnys, šiandien su gamtininku Almantu Kulbiu kalbamės apie žalumynus. Jis atskleidžia, kad net ir tokiu metu galima rasti žalumos, o kur jos ieškoti – išgirsite pokalbyje.

Lazdijai miesto eglę papuošė lazdynų riešutų kekėmis: tikslas ne išsiskirti, o rasti kūrybingą sprendimą. O dabar keliamės į Lazdijus. Čia tradiciškai miesto pagrindinė eglė papuošta žaislais, simbolizuojančiais lazdyno riešutus. Kodėl eglė papuošta taip, aiškinosi kolegė Rūta Lankininkaitė.

Socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau