Ryto garsai. Seimas balsuos dėl nepaprastosios padėties pasienyje pratęsimo ir išplėtimo

Ryto garsai

2021.12.07 06:30

Ryto garsai. Seimas balsuos dėl nepaprastosios padėties pasienyje pratęsimo ir išplėtimo

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Naujas tyrimas rodo, kad sunkia COVID-19 forma persirgusiems pacientams tikimybė mirti per metus nuo užsikrėtimo yra maždaug 3-is kartus didesnė nei nesirgusiems kovidu. Amerikiečių mokslininkų duomenimis, per metus dėl kitų ligų mirė kas antras žmogus, kuris stebėjimo pradžioje dėl koronaviruso buvo paguldytas į ligoninę. Tyrimu domėjosi Gabrielius Grubinskas.

Garsus ir ne vieną apdovanojimą pelnęs Belgijos šefas savo nauju migrantų integracijos projektu sudrebino visą šalį. Belgijai susiduriant su didžiuliu virtuvės darbuotojų trūkumu, šefas ėmėsi projekto, kuriuo apmoko keliolika migrantų dirbti virtuvėje. Tokiu būdu sprendžiamos net kelios problemos – migrantai gali dirbti ir geriau integruotis, o maitinimo sektorius rasti darbuotojų, kurių taip stokoja. Iš Antverpeno pasakoja restorane apsilankiusi kolegė Justina Ilkevičiūtė.

Seimas turėtų balsuoti dėl nepaprastosios padėties pratęsimo pasienio savivaldybėse bei jos išplėtimo. Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ projektas, pranešėja – Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo pirmininkė.

Pokalbis su keturių seimo frakcijų vadovais arba jų pavaduotojais.

Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė–Mikulėnienė, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seime seniūnas Gintautas Paluckas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seime seniūnė Aušrinė Norkienė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Vairuotojai iki Naujųjų metų turi atnaujinti arba įsigyti naują pirmosios pagalbos rinkinį. Prieš metus, 2020 m. gruodžio 10 d. Sveikatos apsaugos ministras, patvirtino naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinį, kuris turi būti visose įstaigose ir įmonėse, taip pat ir visų rūšių kelių transporto priemonėse. Nustatyta, kad ankstesnius pirmosios pagalbos rinkinius (vaistinėles) galima naudoti ne ilgiau kaip iki 2022 m. sausio 1 d.

Sveikatos apsaugos ministerijos Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė.

Užsienio įvykių apžvalga. Rengia Žygimantas Kapočius.

Vilniaus valdžia ragina darželius ir mokyklas atsiimti jiems skirtas kalio jodido tabletes. Jos skirtos realios nelaimės Astravo atominėje elektrinėje atveju , kad vaikams esat ugdymo įstaigose būtų suteikta pirmoji apsauga nuo radiacijos. Tačiau, mokyklos susiduria su sunkumais - kad tabletės avarijos metu būtų duodamos vaikams, pirmiausia reikalingas tėvų sutikimas, tačiau ne visi tėvai jį duoda. Plačiau Edita Vitė.

Dirbantys žmonės jau gavo arba šiomis dienomis laukia atlyginimo. Gruodis – paskutinis mėnuo, kai atlyginimas gali būti išmokamas grynaisiais ir visai nesvarbu, už kokį laikotarpį - lapkritį, gruodį, nesvarbu, ar tai priedas, premija ar „trylikta“ alga. Nuo sausio atlyginimai gali būti išmokami tik pavedimu per banką. Pliusai ir minusai to darbuotojams ir darbdaviams. Temą su pašnekovais gvildena verslo žurnalistė Irma Janauskaitė. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, „Linavos“ viceprezidentas Vytas Bučinskas, Buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė.

Studijoje – Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Svarstymai dėl kai kurių grupių, įskaitant ir mokytojus privalomo skiepijimo.

Jau pasiskiepijusiems pedagogams neaišku, ar jiems būtina skiepytis trečia doze, kad nereikėtų vėliau mokamai testuotis, ar tai tik rekomendacija. Sako, kad praėjusį pavasarį girdėjo raginimus skiepytis iš darbdavių, vienos mokyklos mokytojai buvo skiepijami vienu metu. Dabar nieko panašaus negirdi su trečiąja doze. Profsąjungos kol kas sako nematančios, kad dėl privalomo mokamo testavimo pedagogai paliktų mokyklas. Sako, kad rezultatus matysim sausį. Viena iš profsąjungų reikalauja, kad mokytojai gautų nemokamas kaukes. Maždaug pusė visų COVID – 19 židinių yra mokyklose. Kiek su žiemos atostogomis gali būti daroma kažkas panašaus, kas su rudens atostogomis.Vyriausybė yra priėmusi sprendimą nuo gruodžio 28 dienos iš vaikų nuo 12 metų, norinčių užsiimti kai kuriomis veiklomis, lankytis prekybos centruose, reikalauti galimybių paso. Kaip tai gali paveikti švietimą; Kiek tokio pasao įvedimas gali sumažinti židinių skaičius mokyklose.Asmenys, įgiję tam tikras specialybes aukštojoje mokykloje, bet neturintys pedagoginio išsilavinimo turės daugiau galimybių tapti mokytojais. Tai sukėlė nemažai diskusijų.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas.

Šio mėnesio projekto „LRT ieško sprendimų“ tema - šildymas ir kokie sprendimai padeda už jį mokėti mažiau. Kolegė Giedrė Trapikaitė domisi Kauno atveju, kur šildymas vienas pigiausių, o nepriklausomų šilumos gamintojų - daugiausia.

Savaitės komentaras. Autorė – žurnalistė Liepa Želnienė.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.