Vienkartinė planeta. Ką dovanoti patiems mažiausiems?

Vienkartinė planeta

2021.12.06 16:30

Vienkartinė planeta. Ką dovanoti patiems mažiausiems?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Sakoma, jog mažų vaikų pagrindinis užsiėmimas yra žaisti. Vis dėlto, į rinką patenka žaislų ir žaidimų, kurie yra kenksmingi sveikatai ir įvairiapusiam vystymuisi. Todėl ekspertai rekomenduoja paprastus, aplinką tausojančius bei primirštus žaislus ir žaidimus. Taip pat pabrėžiama, kad didžiausia dovana vaikui yra buvimas kartu.

Apie dovanų mažiausiems kultūrą kalbamės su socialinių mokslų daktare, Šiaulių lopšelio-darželio „Vaikystė“ direktore Reda Poneliene, medžiagiškumą - su „Baltijos aplinkos forumo“ cheminių medžiagų specialistu Gražvydu Jegelevičiumi, o apie kiek primirštus žaidinimus (teisingai - ne žaidimus, o žaidinimus) pasakoja Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vedėja Jūratė Šemetaitė ir ir Vilniaus etninės kultūros centro projekto „Katu katu katučių“ autorė Eglė Kašėtienė.

Autorė Inga Janiulytė-Temporin

Juliaus Kalinausko nuotr.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.