Panorama. Tęsdamas savo vizitą Graikijoje Popiežius Pranciškus susitiko su migrantais (su vertimu į gestų k.)

LRT Plius

2021.12.05 20:48

Kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijos analitikai teigia, Baltarusijos vykdomos propagandinės atakos nuolat kinta, tačiau išlieka itin aktyvios. Režimo ruporai įdėmiai stebi Lietuvos, Lenkijos ir ES vadovų pasisakymus, ir pritaiko juos sau naudinga linkme. Su Minsko propaganda kovojantys Lietuvos analitikai teigia, situacija išlieka įtempta, o kova – tarsi su vėjo malūnais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku perrinktas, daugiau nei dešimtmetį jai vadovaujantis Ramūnas Karbauskis. Nuo antradienio vykusiuose visuotiniuose partijos pirmininko rinkimuose už Karbauskį balsavo 72, už jam iššūkį metusį parlamentarą Giedrių Surplį – 28 procentai balsavusiųjų. Kitą savaitę išrinktą lyderį tvirtins Valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimas. Opoziciniai valstiečiai ir žalieji – antra pagal dydį frakciją Seime. Rudenį daugiau nei 10-šimt frakcijos narių su Sauliumi Skvereliu priešaky iš jos išstojo ir buria naują partiją.

Į mokyklas neprisikviečiant mokytojų, lengvinamos sąlygos mokytojauti norintiems, bet pedagoginio išsilavinimo neturintiems kitų sričių specialistams. Skirtingai nei ankščiau, mokyti pradėti galės ir medikai, ir inžinieriai. Švietimo ministerijos teigimu, reikalavimas įgyti pedagogo specialybę nedingsta. Pradėjus dirbti mokykloje pedagogo studijas bus privaloma baigti per dvejus metus.

Pieno ūkiai – ties išlikimo riba. Smulkūs ir vidutiniai ūkininkai, nebeišsiverčiantys dėl žemų pieno supirkimo kainų, likviduoja karvių bandas. Pieno gamintojus labiausiai piktina nekonkurencingos kainos, mat didieji ūkiai už pieną gauna kur kas daugiau nei mažieji.

Siekiantis tapti Prancūzijos prezidentu kraštutinis dešinysis Ericas Zemmouras surengė pirmąjį savo kampanijos mitingą. Nepaisant to, kad renginys perkeltas iš Paryžiaus centro į užmiestį, Zemmouro kritikai prieš renginį surengė demonstraciją, o kandidatui sakant kalbą įsiveržė į konferencijų centrą.

Tęsdamas vizitą Graikijoje, Popiežius Pranciškus aplankė Lezbo salą, kur susitiko su ten gyvenančiais migrantais ir prieglobsčio prašytojais. Pontifikas pasmerkė migrantų išnaudojimą politiniais tikslais ir žmonijos abejingumą problemai pavadino „civilizacijos žlugimu“. Viduržemio jūra, kurią mėgindami perplaukti žuvo jau tūkstančiai migrantų, pasak popiežiaus, tampa niūriomis kapinėmis be antkapi. Lezbo salą, vieną pagrindinių migracijos taškų, popiežius aplankė dar 2016-taisiais. Šįkart pontifikas bendravo su migrantais Mavrovunio stovykloje, kurioje glaudžiasi per du tūkstančius žmonių.

Indonezijos Javos saloje ugnikalnio išsiveržimas pražudė mažiausiai 14 žmonių, dar daugiau nei pusšimtis sužeista. Pranešama, kad per išsiveržimą sugriauta namų ir strategiškai svarbus salos tiltas, evakuota maždaug pusantro tūkstančio žmonių. Sameru vadinamo ugnikalnio išspjauti pelenai galėjo nukeliauti iki 4 kilometrų. Kai kuriose vietose jų sluoksnis siekia namų stogus. Gelbėtojai ieško dingusių ir įstrigusių žmonių, bet operacijas sunkina ugnikalnio išspjautos uolienos ir pelenai, o meteorologai regione prognozuoja tris dienas truksiančias smarkias liūtis, dėl kurių gelbėjimo darbai taps dar sudėtingesni. Sameru – tik vienas iš 130 aktyviais laikomų Indonezijos ugnikalnių.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau