Panorama. Naktį liepsnojusi Kauno kalėdinė eglė, šventinę išvaizdą, žadama, atgaus tik kitą savaitę

Naktį liepsnojusi Kauno kalėdinė eglė, šventinę išvaizdą, žadama, atgaus tik kitą savaitę. Padegimu įsitariamas 39-nerių vyras – sulaikytas, padaryti nuostoliai dar skaičiuojami.

Planuojamo taršos mokesčio projekte numatyta išlygų, kas bent kurį laiką mokės mažiau. Vieni iš tokių – senjorai. Regitros duomenimis, šiuo metu 64-erių ir vyresni gyventojai valdo per 220-šimt tūkstančių lengvųjų automobilių. Opozicija sako – įvedus taršos mokestį šis skaičius gali gerokai išaugti, nes nuolaidomis senjorams bandys pasinaudoti ir jų artimieji. Aplinkos ministerija sako – bandyti apeiti tvarką įmanoma, bet ne taip lengva.

Nuotoliniu būdu posėdžiavusi socialdemokratų partijos taryba nusprendė nepalaikyti kitų metų biudžeto ir reikalauja atšaukti gydymo įstaigų tinklo pertvarką. Socialdemokratai kritikavo valdančiuosius tiek dėl esą nevykdomos mokesčių reformos ir planuojamo automobilių taršos mokesčio, tiek dėl užsienio politikos. Partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sukritikavo ir buvusio premjero Sauliaus Skverelio buriamą partiją, prie kurios jungtis ir socialdemokratus palikti nusprendė Neringos meras Darius Jasaitis.

Jungtinių Valstijų ir Rusijos prezidentų pokalbis per vaizdo ryšį numatomas antradienį, lyderiai spręs dėl jo trukmės. Joe Bidenas perspėjo pasistengsiąs, kad Rusijai būtų labai sunku pradėti invaziją į Ukrainą. Kijevas nerimauja, kad Maskva, permetusi gausias karines pajėgas netoli Ukrainos pasienio, kitą mėnesį gali pradėti didelio masto puolimą.

Varšuvoje susitikę Europos kraštutinių dešiniųjų ir nacionalistinių partijų lyderiai aptarė vieningą balsavimą Europos Parlamente neteisėtos migracijos, valstybių suverenumo klausimais, pabrėžė, kad Europos institucijos turi tarnauti valstybėms. Susitikimo iniciatorius – valdančios partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis Jaroslavas Kačinskis, dalyvavo ir premjeras Mateušas Moravieckis. Į Varšuvą atvyko Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, Prancūzijos „Nacionalinio Fronto“ lyderė Marin Le Pen, taip pat Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjūdžio vadovas Valdemaras Tomaševskis – iš viso daugiau nei 10 partijų lyderiai. Kitas jų susitikimas vyks Ispanijoje. Jo dalyviai neigia Europos Parlamente kuriantys naują nacionalistinę grupuotę.

Popiežius Pranciškus pradėjęs ganytojišką kelionę Eladoje, susitiko graikų stačiatikių bažnyčios vadovu Jeronimu ir paprašė atleidimo už klaidas, kurių katalikų bažnyčia padarė stačiatikių atžvilgiu 2001 metais.

Ne vieną apdovanojimą pelnęs Belgijos šefas ėmėsi sumanymo, kuris, kaip sako, gali tapti pavyzdžiu kitoms šalims. Belgijoje trūkstant virtuvės darbuotojų, šefas su valdžia sutarė savo restorane apmokyti keliolika migrantų. Antverpene esančiame restorane lankėsi reporteriai Justina Ilkevičiūtė ir Mindaugas Laukagalis.

Jau kelerius metus nesutariama dėl vieno vertingiausių Šiaulių pastatų – Zubovų rūmų likimo. Universitetui panaikinus menų fakultetą, statinys – tuščias. Aukštoji mokykla dengia statinio priežiūros išlaidas, tačiau istorinių rūmų perleisti miesto reikmėms neskuba.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau