Draugystė veža. Minint Tarptautinę žmonių su negalia dieną – apie nematomą negalią

Draugystė veža

2021.12.04 16:30

Draugystė veža. Minint Tarptautinę žmonių su negalia dieną – apie nematomą negalią

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kiekvienais metais gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną, kurią 1992 m. pabaigoje paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Laidoje kalbamės apie nematomą negalią ir gyvenimą, turint ją. Laidos svečiai: medicinos psichologė, projekto „Diabusas“ koordinatorė Jolanta Žilinskienė ir Tomas Čepelevskis, kuris cukriniu diabetu susirgo būdamas dar septynerių, liga stipriai paveikė inkstus, prireikė dializių, transplantacijos. Tomui inkstą padovanojo mama, tačiau dabar ir vėl Tomui reikalingos dializės.

Mūsų visuomenėje dar vis gajūs stereotipai. Akivaizdžiai fiziškai matomą negalią mes jau išmokome pastebėti ir padėti tokiam žmogui, suprasti jį, tačiau vis dar sunkiai pripažįstame akimi nematomą negalią ir ne tik, kad neištiesiam pagalbos rankos, bet iš anksto „prirašom“ savo nustatytą diagnozę. Tomas pasakoja su kokiomis situacijomis tenka susidurti, kai aplinkiniai neteisingai reaguoja į būsenas, išprovokuotas sudėtingos ligos. J.Žilinskienė dalijasi, kaip visuomenė galėtų mokytis pažinti ir priimti nematomą negalią, kaip kalbėti su vaikais apskritai apie negalią ir kviečia matyti, girdėti, keistis.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.