Panorama. PSO skelbia mirčių nuo omikron atmainos iki šiol neužfiksavusi, tačiau perspėja, kad reikėtų ruoštis įvairiems scenarijams

Šalčininkų rajone viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pasiskiepijo stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze. Drauge su prezidentu pasiskiepijo ir apie dešimt jo komandos narių.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia mirčių nuo naujosios omikron atmainos iki šiol neužfiksavusi, tačiau perspėja, kad tiek vyriausybės, tiek vakcinų gamintojai turėtų ruoštis, jei ši ilgainiui taptų dominuojančia atmaina.

Pasak Lietuvos įmonių, Kinija ne tik nebeįsileidžia lietuviškų prekių, bet stringa ir kiniškų prekių įsivežimas: kad kilo trukdžių, praneša kiniškas dalis perkančios lietuviškos įmonės.

Politikai ragina suvienodinti kalbos reikalavimus užsieniečiams, dirbantiems aptarnavimo srityje. Šiuo metu lietuvių kalbos egzaminą turi laikyti tik žmonės, sudarę darbo sutartis. Individualiai dirbantys verslininkai sako, kai kuriems egzaminas būtų neįveikiamas, o su klientais ir taip esą susišneka.

Pasieniečiai išplatino vaizdo įrašą, kuriame esą užfiksuota, kaip Baltarusijos pasieniečiai prie Lietuvos sienos atvežė du migrantus. Jiems esą nurodyta eiti į Lietuvą. Mūsų šalies teritorijoje jie pastoviniavo, o pasirodžius pasieniečių automobiliui, vienas migrantų atsigulė ant žemės.

JAV ir Rusijos prezidentų pokalbis turėtų įvykti kitą savaitę vaizdo konferencijos formatu. Kremliaus teigimu, abi pusės dėl preliminarios datos jau sutarė, tačiau oficialiai ji bus tvirtinama tik sutarus dėl pokalbio detalių.

Vokietija išlydi darbą politikoje baigiančią kanclerę Angela Merkel. Vakar Berlyne kariuomenė jai surengė neoficialią ceremoniją, per kurią 67-erių kanclerė teigė, kad keturios jos kadencijos buvo kupinos įvykių ir išbandymų. Angela Merkel iš posto pasitrauks kitą savaitę, kai darbą formaliai pradės naujai suformuota vyriausybė.

Austrijos valdančioji Liudies partija kandidatu į kanclerio postą iškėlė vidaus reikalų ministrą Karl Nehammer. Apie tai šiandien spaudos konferencijoje pranešė pats politikas, kuris taip pat paskirtas naujuoju partijos vadovu.

Įkaitus nekilnojamojo turto rinkai, vis sunkiau įsigyti socialinių būstų. Kauno miesto savivaldybė šiemet nupirko keturiskart mažiau socialinių būstų nei planavo. Priežastis – ne lėšų trūkumas, o menka pasiūla.

Nutrūkus elektros tiekimui dalis kaimų gyventojų liko be šildymo ir vandens. Šiaulių rajone dirbti negalėjo ambulatorijos, ugdymo įstaigos.

Aktorius Alec Baldwin davė pirmąjį interviu po nelaimės filmavimo aikštelėje. „ABC News“ žurnalistui aktorius pripažino nesijaučiantis kaltas, tačiau teigia, kad incidentas gali reikšti jo karjeros pabaigą. Holivudo žvaigždė interviu teigė nespaudęs ginklo gaiduko filmavimo aikštelėje, kurioje per incidentą žuvo kino studijos darbuotoja, o režisierius sužeistas.

Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ ruošiasi baigiamajam metų koncertui. Po įtemptų metų rytoj kolektyvas pristatys du projektus, kurtus su artimiausiais kūrybos bičiuliais – šie perteiks kolektyvo siekį eksperimentuoti su muzikos forma.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus baigia rengti parodą, skirtą teatro režisieriaus Jono Jurašo 85 metų sukakčiai ir jo spektaklio „Barbora Radvilaitė“ 50-mečiui. Ryškus parodos akcentas - netikėtai rastas Barboros Radvilaitės kostiumas.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau