Lietuvos diena. Kinija išbraukė Lietuvą iš šalies muitinės sistemos – verslininkai negali išmuitinti į Kiniją nugabentų prekių

Lietuvos diena

2021.12.03 13:05

Lietuvos diena. Kinija išbraukė Lietuvą iš šalies muitinės sistemos – verslininkai negali išmuitinti į Kiniją nugabentų prekių

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kinijai išbraukus Lietuvą iš savo elektroninės muitinės deklaravimo sistemos, Lietuvos verslininkai sako negalintys išmuitinti prekių toje šalyje. Užsienio reikalų ministerijos komentare naujienų agentūrai BNS pasakyta, kad Lietuva sieks Europos Sąjungos reakcijos į Kinijos veiksmus. Pasak ministerijos, palaikomas ryšys su Lietuvos įmonėmis, renkama visą įmanomą informaciją iš Kinijos pusės dėl įvedamų ribojimų, kontaktuojama su Europos Komisija dėl reakcijos ES lygiu.

Prezidentas Gitanas Nausėda Šalčininkų rajone pasiskiepijo sustiprinančiąja skiepo nuo COVID-19 doze. Su savivaldybės meru ir vakcinavimo centro darbuotojais aptarta skiepijimosi situacija ir vakcinacijos spartinimo galimybės rajone, kalbėjosi su pasiskiepyti atėjusiais gyventojais.

Minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Klaipėdos universitetas šia proga pakvietė „pažinti negalią“ ir pabandyti pajusti, kaip atrodo negalią turinčių žmonių kasdienybė.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis paskelbė, kad Amerikos verslininko Elono Musko bendrovės „SpaceX“ Lietuvoje įsteigtas palydovinio interneto ryšio padalinys „Starlink“ įjungė savo paslaugas. Apie tai ministras pranešė savo feisbuko paskyroje. Anot Skuodžio, artimiausiais mėnesiais galima tikėtis 100–150 Mb/s spartos, bet vėliau ji „dramatiškai“ gerės.

Vienas ryškiausių vyresnės kartos aktorių Vytautas Rumšas gruodžio 3-iąją švenčia septyniasdešimtmetį.

Ved. Madona Lučkaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.