10-12. Tiesiogiai iš Vilniaus oro uosto: baigiama istorinė rekonstrukcija, atsigauna aviacija ir antžeminio aptarnavimo užkulisiai

10–12

2021.12.03 10:05

10-12. Tiesiogiai iš Vilniaus oro uosto: baigiama istorinė rekonstrukcija, atsigauna aviacija ir antžeminio aptarnavimo užkulisiai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Beveik dvejus metus pasaulį sukausčiusi Covid-19 pandemija – tik viena iš ekstremaliųjų situacijų, keliančių problemų aviacijai. Ar gali sniegas, vėjas arba paukštis sukelti grėsmę lėktuvui?

Baigiama Vilniaus oro uosto rekonstrukcija – didžiausia tokia Lietuvos istorijoje, visiškai nesustabdžiusi oro uosto darbo. Kaip atrodo 21-ojo amžiaus rekonstrukcijos ir kodėl oro uostai turi būti nuolat atnaujinami?

Atsiradus dar vienai koronaviruso atmainai – omikron, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sustiprino pajėgas oro uostuose ir aktyviau tikrina keleivius. Kaip atrodo tokia patikra? Ką patiria tie, kurie atvykusiųjų prašo visokiausių dokumentų?

Nepaisant besitęsiančios pandemijos, aviacija smarkiai atsigauna ir sparčiai artėja prie ikipandeminio laikotarpio – aktyviau keliauja ir turistai, ir verslininkai, daugėja ir dar daugės naujų krypčių.

Antžeminio aptarnavimo užkulisiai: kas pirmasis pasitinka nusileidusį lėktuvą, kaip žiemą vyksta jo „nuledinimas“ ir ar tikrai lagaminai mėtomi be jokio gailesčio?

Ved. Edvardas Kubilius ir 13-metis kaunietis Joris Stankaitis, kuris nori tapti keleivinio lėktuvo pilotu

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.