Ryto allegro. Kaip keičiasi kultūros vartojimo įpročiai Europoje?

Ryto allegro

2021.12.03 07:05

Ryto allegro. Kaip keičiasi kultūros vartojimo įpročiai Europoje?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūrinės spaudos apžvalga.

Karvelių namuose Anykščiuose A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ketina atkurti operos dainininkės Onos Zabielaitės-Karvelienės atminties erdvę ir kviečia į spektaklį apie įžymią šeimą pagal rašytojo Rimanto Vanago apysaką.

Literatūrologo, vertėjo Vytauto Bikulčiaus knygų apžvalga, kurioje – A. Makine’o romanas „Mano draugas armėnas“ ir O. Dazai apysaka „Netekęs teisės būti žmogumi“.

Kaip monotoniškos vaistų vartojimo instrukcijos gali tapti emociškai paveikiu instrumentu ir vokalinio performanso ašimi? Juozo Miltinio dramos teatre pristatoma tarpdisciplininio menininko Arturo Bumšteino premjera „Big Pharma“, siūlanti žvilgsnį į vaistų vartojimo rituališkumą bei inertiškumą.

Prasideda šeštasis „Paviljono“ knygų savaitgalis, kviečiantis atkreipti dėmesį į knygyno kaip reiškinio istoriją ir reikšmę miestui.

Naują sezoną pradeda LRT projektas „Žiemojimas su opera“. Visus tris žiemos mėnesius žiūrovų laukia 14-ka operų-spektaklių iš garsiausių pasaulio scenų. Kokie pagrindiniai šio sezono programos akcentai?

Po daugiau nei dvejų metų pertraukos Klaipėdos dramos teatre kuriamas spektaklis jauniesiems teatro lankytojams. Vieną žymiausių danų rašytojo H. K. Anderseno pasaką „Sniego karalienė“ scenoje prikelia režisierius Paulius Tamolė.

Prancūzijos operos teatrai ir koncertinės įstaigos išreiškė susirūpinimą dėl menko žiūrovų lankomumo. Ar dėl pandemijos keičiasi kultūros vartojimo įpročiai? Kokią situaciją stebime Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Švedijoje? Apžvelgsime kartu su LRT RADIJO bendradarbiais šiose šalyse.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.