Panorama. Dėl 14-os pasienyje rastų migrantų pradėtas tyrimas: galimai buvo pažeistos vaikų teisės (su vertimu į gestų k.)

Baltarusijai – penktasis sankcijų paketas: Pasak ekspertų, kad režimas atsitrauks – mažai tikėtina

Oficialiai įsigaliojo naujos sankcijos Baltarusijai. Į ES ir JAV sankcijų sąrašus įtraukti asmenys bei įmonės, organizavusios migrantų vežimą į Baltarusiją – tarp jų kelionių agentūros ir oro bendrovės. Pasak ekspertų, tai paveiks migrantų gabenimo organizacijos grandinę, tačiau kad režimas atsitrauks – mažai tikėtina.

Kinija protestuoja prieš Lietuvos sprendimą leisti veikti Taivaniečių atstovybei: trukdo Lietuvos verslininkams išmuitinti prekes

Užsienio reikalų ministerija renka informaciją apie galimus Lietuvos produkcijos patekimo į Kiniją trikdžius. Į portalą „15 min“ kreipęsis verslininkas teigia, kad Lietuvos verslininkai negali išmuitinti prekių Kinijoje, nes ji išbraukė Lietuvą iš savo muitinės sistemos. Kinija protestuoja prieš Lietuvos sprendimą leisti veikti Taivaniečių atstovybei.

JAV valstybės sekretorius Blinkenas ragina Rusiją atsitraukti iš Ukrainos pasienio

Europos saugumo konferencijos kuluaruose Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius susitiko ir su Ukrainos, ir su Rusijos užsienio reikalų ministrais. Diskusijų centre – įtampa Rusijos ir Ukrainos pasienyje, kilusi Rusijai dislokavus 90 tūkst. karių. Blinkenas ragino Maskvą atsitraukti, priminė, kad karinį konfliktą lydės skaudžios sankcijos. Lavrovas toliau kartoja, kad provokuoja Kijevas ir NATO.

Nepriteklių patiriančių žmonių daugėja, tačiau „Maisto bankas“ sulaukia vis mažiau aukų

Daugėja nepasiturinčių žmonių, kuriems stinga pinigų maistui. Vilniaus „Carito“ centre, kur kasdien dalijamas šiltas maistas išalkusiems gyventojams, apsilanko trečdaliu daugiau žmonių nei iki pandemijos, tačiau centro darbuotojai sako pastaraisiais mėnesiais iš „Maisto banko“ sulaukiantys mažiau produktų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau