Sindromas. Su nevaisingumu dirbanti gydytoja Raminta Baušytė: šeimoms mes tampame gyvenimo vadybininkais

Sindromas

2021.12.02 19:05

Sindromas. Su nevaisingumu dirbanti gydytoja Raminta Baušytė: šeimoms mes tampame gyvenimo vadybininkais

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

1978 metais liepos 25 dieną Oldamo visuomeninėje ligoninėje planinės cezario pjūvio operacijos metu gimė sveika mergaitė Louise Brown. Tai buvo pirmoji pasaulyje žmogaus gyvybė, pradėta pagalbinio apvaisinimo metodu. Šis įvykis sukėlė tikrą sprogimą, viso pasaulio laikraščių antraštės skelbė apie „supervaiko“ gimimą. Bėgant metams pagalba nevaisingoms šeimoms tobulėja, o problema tampa aktualesnė, nes vis daugiau porų susiduria su negalėjimu susilaukti vaikų. Kas žmogaus organizme lemia, jog susilaukti vaikų gali ne kiekvienas? Kaip su nevaisingumu kovoja Lietuvoje gyvenančios šeimos? Kodėl pagalbos paieškos kartais virsta medicininiu turizmu į kitas šalis?

Laidoje „Sindromas“ pokalbis su akušere - ginekologe Raminta Baušyte bei Ievos Brogienės pasakojimas apie kovą su nevaisingumu ir gyvenimą pakeitusį sprendimą.

Ved. Ignas Klėjus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.