Svarbi valanda. Tyrimas dėl nelegalių migrantų, privalomo skiepijimo diskusija, Skvernelio partija ir ES kova su Kinija

I tema. Migrantai

Pradėtas tyrimas dėl iš Lietuvos išsiųstų migrantų vaikų: Bilotaitė tvirtina, kad šis sprendimas buvo teisėtas

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga pradėjo tyrimą dėl 6 migrantų vaikų galimo teisių neužtikrinimo. Po paros praleistos Lietuvoje, pasieniečiai vakar atgal į Baltarusiją grąžino grupę migrantų, tarp kurių buvo ir vaikų. Esą jie pasirinko grįžti į Baltarusiją, o ne kelionę namo į Iraką. Tačiau žmogaus teisių komiteto pirmininkas tokį siūlymą migrantams vadina saviveikla, mat jis niekaip nereglamentuotas.

II tema. Politinės sąjungos.

Buria savivaldybių merus: Skvernelio partijoje – Neringos meras, galimybę prisijungti svarsto ir Lazdijų bei Šilutės vadovai

Prie buriamos Sauliaus Skvernelio partijos jau pareiškė prisijungiantis Neringos meras, apsipręsti planuoja ir Lazdijų bei Šilutės vadovai. Pastaroji priklauso valstiečių ir žaliųjų partijai, Neringos meras – socialdemokratams. Skvernelis neslepia, kad prie naujos partijos gali prisidėti ir daugiau savivaldybių vadovų.

Politologas apie merų prisijungimą prie Skvernelio partijos: politikai ima suvokti, kad kuriasi konkurencingas politinis darinys

Politologo Lauro Bielinio komentaras apie Sauliaus Skvernelio buriamą partiją.

III tema. Privalomas skiepijimas.

Vokietijoje skelbiamas nepasiskiepijusiųjų karantinas: bus leidžiama lankytis tik būtinųjų prekių parduotuvėse

Omikron atmaina toliau plinta. Aptikusios pirmuosius atvejus pranešė Indija, Jungtinės Valstijos, Prancūzija. Jungtinės Valstijos ruošiasi griežtinti taisykles keliautojams – visi atvykstantieji privalės turėti neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Vokietija skelbia ribojimus nepasiskiepijusiems.

Andriukaitis apie privalomą skiepijimą: žodis „prievarta“ šiame kontekste nėra teisingas

Diskusiją dėl privalomo skiepijimo komentuoja Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Povilas Andriukaitis.

IV tema. ES ir Kinija

Siekdama atsverti Pekino įtaką pasaulyje, ES pristato 300 mlrd. investicinį planą

Trys tūkstančiai dienų – maždaug tiek prireikė Europos Sąjungai pasiūlyti alternatyvą Kinijos „Vienos juostos, vieno kelio“ iniciatyvai. Pekino trilijonų dolerių investicinį planą vakarai vadina paskolų spąstais. Tačiau iki šiol vangiai bandė siūlyti alternatyvas. Dabar Europos Sąjunga pristato trijų šimtų milijardų planą. Visgi dalis apžvalgininkų teigia – iniciatyva jau pavėluota.

ktualijų programa. Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau