Pinigų kaina. Augant infliacijai ekspertai įspėja – turimos santaupos nuvertėja. Kur investuoti pinigus?

Pinigų kaina

2021.12.02 18:12

Pinigų kaina. Augant infliacijai ekspertai įspėja – turimos santaupos nuvertėja. Kur investuoti pinigus?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tema, kuri itin dera su laidos pavadinimu. Apie pinigų vertę ir kaip ji kinta. Metinė infliacija lapkritį Lietuvoje, palyginti su atitinkamu praėjusių metų mėnesiu, pakilo iki 9,3 proc. Užsitęsusi pandemija, dėl to sutrikusios tiekimo grandinės, atsargesnis žmonių elgesys ir sustiprėjęs noras taupyti lėmė, kad Lietuvių santaupos ženkliai išaugo. Abu šie veiksniai sukūrė keistą situaciją, kurią būtų galima prilyginti šių dienų gamtos reiškiniu. Pinigų kaip sniego pastaruoju metu daug, bet jis netvarus, greitai tirpsta. Tirpsta ir namuose ar sąskaitose laikomos gyventojų santaupos, taip sako ekonomistai, nes kainos auga itin sparčiai. Sparčiausiai Europos Sąjungoje. Ką daryti, kad santaupos visai nenuvertėtų ir jų užtektų ateityje ne tik susimokėti už brangstančią elektrą, dujas, bet ir kitas būtinas ir norimas prekes bei paslaugas. Į ką investuoti?

Diskutuoja: „Milvas“ fondų valdytojas Tautvydas Marčiulaitis, „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė, meno rinkos ekspertė Ornela Ramašauskaitė.

Ved. Darius Matas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pinigai nėra viskas, tačiau jie dažnai tampa ne tik įrankiu, spręsti mus supančias problemas, bet ir nesutarimų priežastimi. Kokias išeitis siūlo verslas ir kokia valdžios sprendimų kaina? Apie svarbiausius Lietuvos įvykius verslo atstovų akimis. Dinamiškai, atvirai ir suprantamai, laidoje „Pinigų kaina“. Laida transliuojama ketvirtadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Pinigų kaina

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.