Pakeliui su klasika. Kauno bigbendui – 30 metų. Ar bus atstatytas Vilniaus rotušės laikrodis?

Pakeliui su klasika

2021.12.02 16:05

Pakeliui su klasika. Kauno bigbendui – 30 metų. Ar bus atstatytas Vilniaus rotušės laikrodis?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kauno bigbendas savo 30-mečio jubiliejų pasitinka kūrybingai ir šmaikščiai: „JAZZ UP!“ – tokiu šūkiu kviečia į Kauno valstybinę filharmoniją, kurioje kartu su ryškiausiais šalies džiazo kūrėjais švęs savo gimtadienį. Apie kolektyvo istoriją ir dabartį – Kauno bigbendo vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis.

Seime vyko Lietuvos kultūros politikos instituto organizuota konferencija: „Atstatykime Vilniaus rotušės laikrodį – svarbiausią valstybės laikrodį“. Jos metu įvairių institucijų atstovai ir visuomenės veikėjai diskutavo apie Rotušės laikrodžio atstatymą ir jo pritaikymą šiems laikams.

Dirigentas, valstybinio choro „Vilnius“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas švenčia jubiliejų su muzika: šeštadienį, Šv. Jonų bažnyčioje skambės jautrūs ir iškalbingi kūriniai.

Klasikinė muzikos naujienų apžvalga, kurią rengia Paulina Sofija Nalivaikaitė.

Nuo pat vaikystės svajojusi tapti aktore Gabija Jaraminaitė niekada savo pasirinkimu nesuabejojo, ką įrodo ir jos darbai: pagrindiniai vaidmenys kine, taip pat teatre ir televizijoje. Ką reiškia vaidinti pianistę, dirbančią Airijos fabrike, sudėtingus santykius šeimoje ar Lietuvos premjerę? Kokie atradimai scenoje ir gyvenime, ir kodėl svajoti yra būtina – apie tai Gabija Jaraminaitė rubrikoje „Be kaukiųׅ“.

Ved. Gabija Narušytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.