Kosmosas. Dvidešimt trečioji laida. Aplenkusi laiką San Fransisko grupė „Fifty Foot Hose“

Kosmosas

2021.12.01 18:00

Kosmosas. Dvidešimt trečioji laida. Aplenkusi laiką San Fransisko grupė „Fifty Foot Hose“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šioje laidoje susipažinome su eksperimentatoriais iš San Fransisko „Fifty Foot Hose“, kurie 7-ojo dešimtmečio pabaigoje skambėjo ultra moderniai. Ko gero, būtent todėl jie nepelnytai nesulaukė didelio masių susidomėjimo ir iširo.

Taip pat laidoje klausomės naujų „Penelope Isles“, Trentemoller, Julie Doiron dainų, prisiminėme Mančesterio veteranus, grupę „Stereo MC‘s“, „The Orb“ su Lee „Scratch“ Perry, prancūzus „Hypnolove“, „Django Django“, „Foxygen“ ir kitus puikius psichodelinės muzikos atlikėjus bei grupes.

Ved. Darius Užkuraitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Iš priešpriešos – į vientisą; nebe „sena ar nauja“, o „sena ir nauja“: jauni žmonės vis intensyviau nardo praeities muzikoje. Elektronikos kūrėjai gaudo 9-ojo dešimtmečio skambesį, „gitaristai“ inspiracijų ieško revoliucinėje hipių eroje bei psichodelijos scenoje. Pavyzdžių? „Garbanotas“, Golden Parazyth, „Flash Voyage“ ar „Pilnatys“ Lietuvoje, „King Gizzard and the Lizard Wizard“, „Public Service Broadcasting“ ar „Shpongle“ – užsienyje. O kaip... „Kosmose“? Šiuolaikinei (nors, be kalbų, pasitaiko ir pirmtakų) kosminei-psichodelinei muzikai, taip pat ir greta besišliejančioms krautroko, post-roko bei kitoms srovėms dedikuota laida „Kosmosas“ – kiekvieną trečiadienį nuo 18.00 val. Vedėjas – Darius Užkuraitis.

Kiti laidos epizodai

Kosmosas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.