Pakeliui su klasika. Estijos ir Lietuvos bendrystė koncerte „Baltijos šviesa ir amžinoji klasika“

Pakeliui su klasika

2021.12.01 16:05

Pakeliui su klasika. Estijos ir Lietuvos bendrystė koncerte „Baltijos šviesa ir amžinoji klasika“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kamerinės muzikos koncertu „Baltijos šviesa ir amžinoji klasika“ prasideda metų palydėtuvių koncertų ciklas, kuriame skambės šiuolaikinių estų kompozitorių Rasmus Puur ir Marianna Liik kūriniai. Greta jų – austrų romantiko Franzo Schuberto vienas gražiausių kvintetų C-dur. Apie koncertus ir Estijos bei Lietuvos muzikų bendradarbiavimą pasakoja violončelininkas Glebas Pyšniakas.

Apie režisieriaus Algimanto Puipos meilės išpažinimą kinui, netikėtą – juodojo humoro kupiną žvilgsnį naujausioje jo kino juostoje „Sinefilija“ su autoriumi pasikalbėjo Jolanta Kryževičienė. Beje, filmas netrukus pasieks didžiuosius ekranus.

Šių metų chorinių kūrinių konkurso „Vox Juventutis“ laureatė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Studentų atstovybės prezidentė Iveta Mikalajūnaitė. Apie konkursą, chorinę muziką, skirtingas veiklas ir įkvėpimus – Igno Gudelevičiaus pokalbis su Iveta Mikalajūnaite.

LRT metų apdovanojimuose Metų ambasadoriais pretenduoja tapti menininkas Julijonas Urbonas, režisierius Laurynas Bareiša ir režisierė Giedrė Žickytė. Šįkart – apie Giedrės Žickytės kino juostos „Šuolis“ herojų, jo istoriją pasakoja režisierė Giedrė Žickytė. Ją kalbina kolegė Austėja Kuskienė.

Rubrikos „Be kaukių“ svečiai – pirmojo Lietuvoje urbanistinio šokio teatro „Low Air“ įkūrėjai, šokio mokytojai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius. Kuo šiandien, prabėgus dešimtmečiui nuo veikos pradžios, gyvena „Low Air“, kokias vizijas kuria ateičiai – pokalbis su svečiais.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Jolanta Kryževičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.