60 minučių. Nepaprastąją padėtį siūloma pratęsti mėnesiui ir išplėsti jos zoną

60 minučių

2021.12.01 17:05

60 minučių. Nepaprastąją padėtį siūloma pratęsti mėnesiui ir išplėsti jos zoną

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vyriausybė pasiūlė dar mėnesiui pratęsti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija dėl migracijos krizės. Be to, numatyta nepaprastosios padėties teritoriją nustatyti ir prie Lietuvos sienos su Lenkija. Galutinį sprendimą dėl nepaprastosios padėties pratęsimo turės priimti Seimas.

Europos Komisija pasiūlė leisti su Baltarusija besiribojančioms Bendrijos valstybėms narėms šešiems mėnesiams sustabdyti kai kurias prieglobsčio prašytojams taikomas taisykles.Tai leistų Lenkijai, Lietuvai ir Latvijai pratęsti naujų prieglobsčio prašymų registravimo laikotarpį nuo 10 dienų iki keturių savaičių ir iki keturių mėnesių pratęsti sprendimo dėl prašymo terminą.

Įvedus privalomą kaukių dėvėjimą ir pradinukams, mokyklų bendruomenės teigia, kad dėl to kyla tam tikrų iššūkių.

Europos Sąjunga ketvirtadienį ruošiasi paskelbti vadinamąjį penktąjį sankcijų Baltarusijai paketą, įvedamą dėl Minsko režimo vaidmens kurstant migrantų krizę prie Lietuvos ir kitų rytinių Bendrijos sienų. Naujame pakete atsidūrė 17 įvairių Baltarusijos pareigūnų ir 11 juridinių asmenų.

Ukraina užsimena apie prastėjančius santykius su Baltarusija.

Lenkijoje vyksta protestai dėl siūlymo visiškai uždrausti abortus, įskaitant atvejus, kai pastojama po išžaginimo, taip pat kai esama grėsmės moters sveikatai.

Klaipėdoje jau pasirodė pirmosios šviežios stintos.

Ved. Liuda Kudinova.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.