Sveikata. Kuo botulino toksino injekcijos gali būti naudingos insultą patyrusiam pacientui?

Sveikata

2021.12.01 16:30

Sveikata. Kuo botulino toksino injekcijos gali būti naudingos insultą patyrusiam pacientui?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvoje insultą kasmet patiria apie 11 tūkst. gyventojų. Tai būtų po 35 pacientus per dieną, ir deja, 9 iš jų neišgyvena, o likusieji priversti taikstytis su sunkiais šalutiniais reiškiniais, kurių dažnas yra neįgalumas. Po insulto dažnai sutrinka kalbos, judėjimo, rijimo funkcijos. Tokiems pacientams paprastai po insulto skiriama reabilitacija, kuri padeda bent iš dalies susigrąžinti savarankiškumą. Be įprastos kineziterapijos, ergoterapijos ir kitų procedūrų šiandien reabilitacijoje yra ir naujovių – botulino toksino injekcijos, kurios naudojamos ne tik grožio industrijoje, bet ir siekiant ant kojų pastatyti pacientą, kurį po insulto kankina raumenų tonuso padidėjimas. Plačiau apie botulino toksino terapiją bei kitas reabilitacijos priemones po insulto papasakos fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jūratė Kesienė.

Kita laidos tema – podagra, liga, kai organizme ima kauptis šlapimo rūgštis. Dažniausias požymis – naktį ar ryte prasidėjęs ūmus kojų piršto skausmas, pirštas būna labai ištinęs, paraudęs. Anksčiau buvusi tik karalių liga šiandien podagra diagnozuojama vis didesniam ratui pacientų. Ligos paplitimas daugiau susijęs su spartėjančiu gyvenimo būdu ir netinkama mityba. Taip pat podagros rizika didėja sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu ar inkstų ligomis. Ar įmanoma podagros išvengti pakeitus mitybą? Ką daryti, jeigu šlapimo rūgštis kaupiasi dėl gydytojo paskirtų vaistų nuo hipertenzijos? Pokalbis su Santaros klinikų reumatologijos centro vadove prof. Irena Butrimiene.

Ved. Laura Adomavičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.