10–12. Kampanija „Dramblys ligoninėje“ siekia padrąsinti medikus kreiptis psichologinės pagalbos

10–12

2021.12.01 10:05

10–12. Kampanija „Dramblys ligoninėje“ siekia padrąsinti medikus kreiptis psichologinės pagalbos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Apie besitęsiančią „Atviros Klaipėdos“ bylą ir uostamiesčio aktualijas su „Atviros Klaipėdos“ redaktoriumi Martynu Vainoriumi.

Vilniuje per metus išaugo automobiliais į darbą važiuojančiųjų skaičius – nuo 37 iki 52 proc. Kodėl toks pokytis?

Apie socialinę kampaniją „Dramblys ligoninėje“, siekiančią padrąsinti medikus kreiptis psichologinės pagalbos.

Kitose šalyse atlikti tyrimai rodo, kad kokią nors smurto formą moterys su negalia patiria nuo 2 iki 5 kartų dažniau nei negalios neturinčios moterys. Tačiau Lietuvoje jokie duomenys tokio smurto intensyvumo prieš moteris su negalia nerodo. Ar tai reiškia, kad jos iš tiesų nepatiria didesnės smurto rizikos? O gal tiesiog nemato prasmės ieškoti pagalbos arba dėl negalios yra labiau priklausomos nuo savo smurtautojo? Apie šiuo metu atliekamą smurtą patyrusių moterų su negalia tyrimą ir pasikalbėsime.

Siekdami išvengti neteisėto režimo susidorojimo, po praėjusių metų suklastotų rinkimų ir didžiausių istorijoje protestų Baltarusiją paliko tūkstančiai šalies piliečių. Jie save vadina relokantais. LRT žurnalistų Ievos Balsiūnaitės ir Beno Gerdžiūno interaktyvus pasakojimas „Relokantai: Išgyventi Minską“ iš arti supažindina su baltarusių gyvenimu Vilniuje. Trečioji pasakojimo dalis apie opozicinio judėjimo ikonas – vieni revoliucijos simboliais virto savo noru, kitiems šį vaidmenį nulėmė atsitiktinumai.

Ved. Agnė Skamarakaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.