Prieštaros. Ar geidžiamiausia dovana – dovanų kuponas? Laidos viešnia – Renata Mikailionytė

Prieštaros

2021.12.01 11:05

Prieštaros. Ar geidžiamiausia dovana – dovanų kuponas? Laidos viešnia – Renata Mikailionytė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dovanos teikimas – vienas svarbiausiųjų, su jausmais susijusių ritualų, kuriais išreiškimas dėkingumas, šiltas tarpusavio ryšys. Stengiamės, kad dovanos nudžiugintų, būtų prasmingos, kokybiškos ir praktiškos... Dovanų kuponas arba parduotuvių dovanų čekis – šiuolaikinė dovana, tačiau vis dar vertinama prieštaringai. Laidoje, vystant disputą, bandoma atskleisti daiktiškosios dovanos ir dovanų kupono privalumus ir trūkumus, atsižvelgiant į galimas interpretacijas, kurios taikomos jų atžvilgiu. Ar tikrai, dovanų kupono teikimas, kaip ritualas, pasak tokiai dovanai nepritariančių, praranda šiltą, emocinį turinį, artimą sveikinančiojo ryšį su sveikinamuoju? Kokie privalumai priskirtini daiktiškajai dovanai? Kodėl manoma, kad dovanojant kuponą, jo gavėjas teikėjui visai nesvarbus, kad taip norima atsikratyti įprasmintos, suasmenintos dovanos paieškomis? Gal tai sveikinančiojo kūrybingumo fiasko? Siekiant originaliai pasveikinti, reikia tik įjungti savąjį kūrybos variklį. Gėrimai, valgis, galop ir gėlės gali būti daug iškalbingesnė dovana, negu nebylusis čekis – sako vienas iš vedėjų, tai pat prisimindamas, kad jam labai patikusi dovana buvo artimų draugų atlikta daina.

Kokios nuomonės apie išgirstus ginčus ir kokias dovanas įprastai pasirenka laidos viešnia, ponia Renata Mikailionytė – išvaizdos madų bei erdvių renginių režisierė, garsi Lietuvos manekenė? Ar jos pasiūlymai sutampa su vedėjų požiūriais? Kaip ir kuo nustebinti sveikinamąjį, ar jį būtina gerai pažinoti? Žavinga viešnia pateikė vertingus pasiūlymus, pasidalijo užsienyje įgyta patirmi, kuri galėtų būti naudinga ir mums.

Laidos autoriai ir vedėjai Eugenijus Skerstonas ir Vytenis Pauliukaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pokalbių šou, kurio dramaturgija – iš anksto numatytos vedėjų prieštaros socialinėmis, buities ir išvaizdos kultūros, kasdienio bendravimo, lavinimosi, meno raiškos ir buities temomis. Žaismingi, dinamiški ginčai, kaip įprasta gyvenime, klausytojams turėtų sudaryti prasmingos pramogos įspūdį. Vedėjai neteiks receptų, kaip turėtų būti sprendžiamos kasdienės, mūsų gyvenime iškylančios, problemos. Jų siekis – suaktyvinti klausytojus ir jiems padėti atrasti savus sprendimus. Ved. Vytenis Pauliukaitis ir Eugenijus Skerstonas

Kiti laidos epizodai

Prieštaros

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.