Ryto allegro. Ar šimtmečio „Traviata“ pateisino lūkesčius?

Ryto allegro

2021.12.01 07:05

Ryto allegro. Ar šimtmečio „Traviata“ pateisino lūkesčius?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Spaudos apžvalga.

„Bėgikė“ užgauna kažką svarbaus: apie psichikos sveikatą, apie žmonių santykius, apie gautus, sau prisiimtus ir niekaip nesibaigiančius vaidmenis,“ – naujausią Andriaus Blaževičiaus filmą apžvelgia kino kritikė Monika Gimbutaitė.

Galerijoje „Arka“ – galimybė susipažinti su animacijos pionieriumi vadinamu, pirmojo lėlinės animacijos filmo autoriumi Vladislovu Starevičiumi.

Vilius Puronas – vienas žinomiausių Šiaulių miesto veidą nuo praeito amžiaus 8 dešimtmečio formuojančių dizainerių. Jį kalbina Tomas Mizgirdas.

Choreografas Vytis Jankauskas po kelerių metų pertraukos pristato premjerą ir klausia: kas yra šokio kūrinys, kokia jo būtis ir tapatybė?

LRT metų apdovanojimuose „Metų kultūros reiškinio“ kategorijoje už virsmą kultūros erdve nominuotas Lukiškių kalėjimo kompleksas. Kokias tolimesnes perspektyvas įžvelgia šio ambicingo projekto autoriai?

Pagaliau Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyko Lietuvos profesionalaus teatro šimtmečiui skirta „Traviata“. Ar premjera pateisino lūkesčius? Įžvalgomis dalijasi muzikologė Jūratė Katinaitė ir menotyrininkė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.