Panorama. Lukašenka pripažino, kad okupuotas Krymas priklauso Rusijai ir pažadėjo ten apsilankyti su Putinu (su vertimu į gestų k.)

Aliaksandras Lukašenka, beveik aštuonerius metus atlaikęs Kremliaus spaudimą pripažinti, kad okupuotas Krymas priklauso Rusijai, šiandien tai padarė, ir pažadėjo apsilankyti ten su Vladimiru Putinu.

Gitaną Nausėdą Paryžiuje priėmęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas reiškė palaikymą Lietuvai dėl migrantų krizės ir teigė, kad kreipėsi į Aliaksandrą Lukašenką, ragindamas sustabdyti dalyvavimą šioje manipuliacijoje.

Pasak Energetikos reguliavimo tarybos pirmininko Renato Pociaus, tokių elektros ir dujų kainų rinkose, kaip dabar, ko gero nėra buvę. Nuo Naujųjų tai dar labiau pajus ir buitiniai vartotojai: elektra vidutiniškai brangs dešimtadaliu, o dujos – trečdaliu.

Nuo rytojaus dalis nesiskiepijusių darbuotojų už COVID-19 testus turės mokėti patys arba jų darbdaviai. Verslo konfederacijos vadovas sako, jos daugelis darbuotojų jau turi imunitetą, todėl baimės, kad privalantieji patys susimokėti už testus paliks darbus – perdėtos. Profesinių sąjungų atstovai pataria palaukti kitų metų pradžios, kai didžioji dalis darbuotojų spręs, ar skiepytis stiprinamąja doze.

Plintant omikron atmainai vaistų gamintojai testuoja vakcinų veiksmingumą. Kol kas dar anksti spręsti, ar jau sukurti skiepai apsaugos nuo naujos atmainos, bet amerikiečių skiepų gamintoja „Moderna“ įspėja, jog labai tikėtina, kad skiepai nuo stipriai mutavusios atmainos apsaugos kur kas mažiau.

Pasienyje aptikta 14 migrantų grupė, tarp jų – 6 vaikai. Įvykio vietoje buvo ir LRT.lt žurnalistas Benas Gerdžiūnas, kuris pasakoja, kad migrantai atrodė sušalę ir permirkę, 4-iems iš jų prireikė medikų pagalbos. Pasieniečiai sprendžia dėl jų likimo Lietuvoje.

Daugiau kaip pusę metų intrigavęs Prancūziją, kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politikos komentatorius Zemmoure’as pasiskelbė kandidatu prezidento postą – esą, kad išgelbėtų šalį. Dukart nuteistas dėl rasizmo, jis ragina drausti musulmoniškus vardus, išstoti iš Europos Sąjungos ir suartėti su Rusija. Jis buvo staigiai išpopuliarėjęs ir sukėlęs grėsmę rinkimuose ne tik Marin Le Pen, bet ir Emmanueliui Macronui, tačiau populiarumą ėmė smukdyti nauji skandalai.

Vilniaus Rotušėje menininkė Aistė Kisarauskaitė ruošiasi parodai „Tobula vieta gyventi“. Telefonu užfiksuotose nuotraukose – neįrengti arba dar tik statomi butai. Menininkė žvelgia į tai, kokią ateitį perkame jos realiai nematydami, o tik įsivaizduodami.

Juozo Miltinio dramos teatre – Arturo Bumšteino performansas „Big Pharma“. Teatro scenoje skambės aktorių atliekami antidepresantų instrukcijos tekstai. Juos garso kompozicijomis papildantis režisierius sako norėjęs koncentruoti dėmesį į šiandienos vaistų vartojimo rituališkumą.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau