Svarbi valanda. Prancūzijos vadovas Lietuvai išreiškė palaikymą dėl migrantų krizės

Paryžiuje – dėmesys migrantų krizei. Paryžiuje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjungos turi rasti būdų, kaip reaguoti į migrantų krizę prie Bendrijos sienų ir kaip atsakyti į Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos. Tai jis pareiškė po susitikimo su Prancūzijos prezidentu.

Pasienyje aptikta 14 migrantų grupė, tarp jų – 6 vaikai. Įvykio vietoje buvo ir LRT.lt žurnalistas Benas Gerdžiūnas, kuris pasakoja, kad migrantai atrodė sušalę ir permirkę, 4-iems iš jų prireikė medikų pagalbos. Pasieniečiai sprendžia dėl jų likimo Lietuvoje.

NATO šalių užsienio reikalų ministrai šią popietę susirinko į susitikimą Rygoje. Du svarbiausi klausimai – migrantų krizė ir Rusijos kariai prie Ukrainos sienos.

Prieš omikron atmainą kuriama nauja vakcina. Plintant omikron atmainai vaistų gamintojai testuoja vakcinų veiksmingumą. Kol kas dar anksti spręsti, ar jau sukurti skiepai apsaugos nuo naujos atmainos, bet amerikiečių skiepų gamintoja „Moderna“ įspėja, jog labai tikėtina, kad skiepai nuo stipriai mutavusios atmainos apsaugos kur kas mažiau.

Zemmoure`as kelia kandidatūrą „Prancūzijai gelbėti“. Daugiau kaip pusę metų intrigavęs Prancūziją, kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politikos komentatorius Zemmoure’as pasiskelbė kandidatu prezidento postą – esą, kad išgelbėtų šalį. Dukart nuteistas dėl rasizmo, jis ragina drausti musulmoniškus vardus, išstoti iš Europos Sąjungos ir suartėti su Rusija. Jis buvo staigiai išpopuliarėjęs ir sukėlęs grėsmę rinkimuose ne tik Marin Le Pen, bet ir Emmanueliui Macronui, tačiau populiarumą ėmė smukdyti nauji skandalai.

Barbadosas – naujausia pasaulio respublika. Barbadosas nutraukė keturių šimtų metų ryšius su Britanijos karūna ir tapo jauniausia respublika pasaulyje, kai vietoj karalienės Elžbietos valstybės vadove prisaikdinta pirmoji prezidentė. Ceremonijoje Karibų jūros saloje dalyvavo ir monarchės sūnus, sosto įpėdinis princas Čarlzas – jis pasmerkė du šimtus metų vergovės, bet sakė, kad ryšiai išliks. Karalienė vis dar yra 14-os valstybių valdovė, bet Barbadoso pavyzdys gali paskatinti ir kitas šalis.

Septintas „Auksinis kamuolys“ Messi`ui. Jau septintą kartą geriausiu pasaulio metų futbolininku paskelbtas Lionelis Messi. „Auksinį kamuolį“ atsiėmęs puolėjas pabrėžė, kad svarbiausias trofėjus – iškovotas su Argentinos rinktine.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau