Pakeliui su klasika. Avantiūra virto realybe: atokiame Bavarijos miestelyje Blaibache pastatyta  koncertų salė

Pakeliui su klasika

2021.11.30 16:05

Pakeliui su klasika. Avantiūra virto realybe: atokiame Bavarijos miestelyje Blaibache pastatyta koncertų salė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Paskelbti 12a kūrėjų, pretenduojančių gauti Nacionalines kultūros ir meno premijas.

Operos solistas, vokalo profesorius Thomas Baueris nepabijojo nerti į avantiūrą ir atokiame Bavarijos kampelyje pastatė koncertų salę, įsipareigodamas be nuolatinio biudžeto ją valdyti bent 25-erius metus. Apie milijoną, kurį salei pastatyti turėjo rasti pats pašnekovas, žilus plaukus, kuriuos jam kainavo ši avantiūra, ir kodėl Blaibacho koncertų salėje bilietai gali būti brangesni negu Miuncheno filharmonijoje – Julijaus Grickevičiaus ir Rasos Murauskaitės pokalbis.

LRT Metų apdovanojimuose „Metų ambasadoriumi“ pretenduoja tapti režisierė Giedrė Žickytė, režisierius Laurynas Bareiša ir menininkas Julijonas Urbonas. Venecijos architektūros bienalėje Lietuvai atstovavęs menininkas Julijonas Urbonas įsteigė fiktyvią Lietuvos erdvės agentūros laboratoriją. Su Julijonu Urbonu kalbėjosi Austėja Kuskienė.

Ievos Buinevičiūtės žvilgsnis į muziką kine.

Architektų sprendimai išlieka amžiams – kaip sukurti tai, kas būtų funkcionalu, kas kuria miestų veidus? Tai tarsi lygtis su daugybe nežinomų kintamųjų ir be formulių jai išspręsti, tačiau architektūros tikslas – rasti sprendimą. Taip kalba patys architektai, vienas jų – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Audrius Ambrasas rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gabija Narušytė ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.