Pilno metro. Kinematografiniai Lietuvos miestai

Pilno metro

2021.11.30 11:05

Pilno metro. Kinematografiniai Lietuvos miestai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

LRT Metų apdovanojimuose Metų kultūros reiškiniu pretenduoja tapti „Kinematografiniai Lietuvos miestai“. Berlyno kino festivalyje Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis išrinktas geriausia pastarųjų metų filmavimo vieta Europoje; „mažasis Holivudas“ – taip užsienyje pradedamas vadinti Vilnius, kuriame nuolat filmuojamos istorinės dramos, biografiniai filmai ir serialai. Tarptautines kino komandas į Lietuvą vilioja ne tik palankios mokestinės sąlygos. Tad kokios šio susidomėjimo Lietuva priežastys? Kodėl Klaipėda vis dar neišnaudoja savo kinematografinio potencialo? Pokalbis su Vilniaus kino biuro direktore Jūrate Pazikaite, Kauno filmų biuro vadovu Aurelijumi Silkiniu, Klaipėdos kino biuro vadovu Tomu Jašinsku ir už kino filmų lokacijas ir jų paiešką besirūpinančios įmonės „Baltic locations“ įkūrėju ir vadovu Jonu Špoku.

„Aš nesu patyrusi to skausmo, kurį ji bando išbėgti, po visą Vilnių ieškodama bipolinį sutrikimą turinčio ir manijos epizodą išgyvenančio savo vaikino. Ir nežinau, kiek žmonių savo kailiu yra su kažkuo panašaus susidūrę, bet visos po seanso išvystos paraudusios akys ir išgirstos sprangios tylos liudija, kad „Bėgikė“ užgauna kažką svarbaus: apie psichikos sveikatą, apie žmonių santykius, apie gautus, sau prisiimtus ir niekaip nesibaigiančius vaidmenis,“ – Andriaus Blaževičiaus filmą „Bėgikė“ apžvelgia kino kritikė Monika Gimbutaitė.

Ved. Austėja Kuskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.