Panorama. Anot ekspertų, išvengti naujos omikron atmainos – beveik neįmanoma (su vert. į gestų k.)

Metinė infliacija Lietuvoje viršijo 9 proc. Kainų augimas susilygino su vidutiniu algų didėjimu. Ekonomistai sako, kad savaičių reikalas ir kainų augimas gali perkopti dviženklį skaičių. Tokios infliacijos šalyje nebuvo gerą dešimtmetį. Kai pinigai nuvertėja tiesiog akyse, bėda visiems. Neturtingiems – teks dar labiau skaičiuoti, o turtingiems – ieškoti, ką daryti su santaupomis. Tokia infliacija, anot ekonomistų, nėra sveika ir ekonomikai.

Sveikatos apsaugos ministras sako, kad pasaulyje plintant naujai koronaviruso atmainai omikron, Lietuva kol kas griežtesnių ribojimų neįves – laukiama daugiau informacijos. Ekspertai sako, kad išvengti naujos atmainos beveik neįmanoma ir ragina vengti visų nebūtinų kelionių. Visuomenės sveikatos centras skelbia, kad oro uostuose didina keliautojus tikrinančių specialistų pajėgas.

Plintant omikron koronaviruso atmainai, Australija paskelbė atidedanti sienų atidarymą. Japonija užsiveria keliautojams iš užsienio. Skrydžius į septynias valstybes Afrikoje stabdo ir Lenkija.

Iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnio nufilmuota, kaip sekmadienį ties Lazdijų rajonu iš Baltarusijos neleistinoje vietoje sieną pereiti bando 13 migrantų. Irako piliečiai, tarp jų viena moteris, sulaikyti vos įžengę į Lietuvos teritoriją.

Nobelio taikos premijos laureatė Nadia Murad prašo Lietuvos ir kitų Europos šalių pagalbos, užtikrinant „šimtų jazidų“ saugumą pasienyje su Baltarusija ir sudarant galimybes jiems prašyti prieglobsčio.

Ukrainos užsienio reikalų ministras teigia, kad Rusija netoli Ukrainos sutelkė jau 115 tūkstančių karių ir prašo Vakarų pagalbos padėti atgrasyti Rusiją. Pasak jo, tam laiko liko keli mėnesiai. Įtampa auga ir ties fronto linija Rytų Ukrainoje.

Taivane viešinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų narių delegacija pirmadienį susitiko su salos prezidente Tsai Ing-wen, demonstruodama siekį užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp Europos Sąjungos ir demokratiškai valdomo Taivano.

Švedijos parlamentas pirmadienį išrinko Socialdemokratų partijos lyderę Magdaleną Andersson ministre pirmininke. Toks balsavimas buvo jau antras per mažiau nei savaitę. Trečiadienį parlamentas išrinko M. Andersson pirmąja moterimi, turinčia užimti Švedijos vyriausybės vadovo postą, bet ji, praėjus vos kelioms valandoms, atsisakė šių pareigų, subyrėjus koalicinei vyriausybei.

„Sodros“ skaičiavimais, Lietuvoje yra apie puspenkto tūkstančio žmonių, galinčių gauti senatvės pensiją, bet iki šiol dėl jos nesikreipusių. Dažniausia tokių „pamirštų“ pensijų priežastis – gyvenimas emigracijoje.

Ilgapirščiai per pastaruosius mėnesius iš dviejų šeimos automobilių pavogė katalizatorius. Šiemet šitaip nukentėjo maždaug šimtas vilniečių, situacija ne ką geresnė ir kituose miestuose. Policija siūlo detales žymėti.

Elektroninės parduotuvės ir siuntų tarnybos jau dabar darbo krūvius lygina su darbu kalėdiniu laikotarpiu – palyginti su praėjusiais metais, siuntų padaugėjo beveik dvigubai.

Baltuosiuose rūmuose įsivyravo Kalėdinė dvasia. Pirmoji šalies ponia pristatė šventines dekoracijas, kurias vienija tema „Dovanos iš širdies“.

Choreografas Vytis Jankauskas po poros metų kviečia į naujo kūrinio premjerą „Nematomas šokis“, kuriame siekia atskleisti, kas yra šokio kūrinys, kaip jis gyvuoja kituose meno kūriniuose.

Minimos 120-osios dramaturgo, prozininko Juozo Grušo gimimo metinės. Draugams vienas geriausių Lietuvos dramaturgų yra sakęs, kad yra laimingas žmogus, neišdavęs didžiųjų idealų ir Lietuvos.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau