Laba diena, Lietuva. PAR dėl omikron atmainos griežtus ribojimus įvedančias šalis kaltina diskriminacija

Skirtinga reakcija į aptiktą omikron atmainą: PAR ramina griežtus ribojimus skelbiančias šalis

Tiesiogiai iš Keiptauno – vandens sporto renginių organizatorė Agnė Šimanskytė pasakoja, kokia PAR reakcija į naująją COVID-19 omikron atmainą. Taip pat, pokalbis ta pačia tema su PSO specialiuoju pasiuntiniu Europos regionui Vyteniu Povilu Andriukaičiu.

Lietuvoje fiksuojamas žveriškas infliacijos šuolis: labiausiai brangsta pirmojo būtinumo prekės

Metinė infliacija Lietuvoje viršijo 9 proc. Statistikos departamento duomenimis, labiausiai brango degalai, maistas ir paslaugos. Pasak ekonomistų, kainų augimas dar šiemet gali viršyti dviženklį skaičių. Auganti infliacija gali paskatinti dalį gyventojų pirkti tik pirmojo būtinumo prekes ir paslaugas, tačiau būtent jos dabar brangsta labiausiai.

Kauno tvirtovės VII forte įrengta gyvybės moklų labaratorija: tikisi išugdyti garsių mokslininkų

Kauno tvirtovės septintajame forte atidaryta gyvybės mokslų laboratorija. Joje įranga tokia, kaip ir universitete, tad mokiniai čia turi visas galimybes tobulėti ir mokytis. Forto vadovas viliasi, kad čia besimokančių vaikų pavardes ateityje žinos ne tik Lietuva, bet ir pasaulis. Iš Kauno – žurnalistė Jūratė Anilionytė.

Kaune bus atidengta skulptūra pirmajam lietuviškam vaidybiniam filmui „Onytė ir Jonelis“

Kauno Laisvės alėjoje, netoli „Romuvos“ kino teatro šių metų pabaigoje bus atidengta skulptūra, skirta prieš 90 metų sukurtam pirmajam lietuviškam pilnametražiam filmui „Onytė ir Jonelis“ . Kompoziciją kūrė skulptorius Kęstutis Balčiūnas. Tai jau trečioji skulptūra, papuošianti Kauno viešąsias erdves.

Kojala apie NATO ir EK lyderių vizitą Vilniuje: tai ryški žinutė Kremliui, kad Vakarai ieško bendrystės

Rytų Europos studijų centro direktoriaus Lino Kojalos įžvalgos apie NATO ir EK vadovų vizitą Vilniuje, amerikiečių ryžtą ginti sąjungininkus bei Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės santykius.

Lietuvos ambasadorius PAR: skeptiškai vakcinų atžvilgiu nusiteikusių žmonių čia turime daugiau nei Lietuvoje

Tiesiogiai iš PAR – Lietuvos ambasadorius PAR Dainius Junevičius komentuoja situaciją šalyje dėl naujos mutacijos.

Visoje Lietuvoje prognozuojamas plikledis: vairuotojų prašo būti itin atidiems

Pietinis ciklonas į Lietuvą neša sniegą, o vakare prognozuojamas plikledis. Apie situaciją kelyje – Automobilių kelių direkcijos atstovė Asta Lipkevičienė.

Lietuvoje 4,5 tūkst. senjorų iki šiol nesikreipė dėl pensijos: dažniausiai tai – emigrantai

Lietuvoje yra apie 4,5 tūkst. senjorų, iki šiol nesikreipusių į Sodrą pensijai gauti. Sistema veikia taip, kad artėjant pensiniam amžiui, žmogus pats privalo kreiptis su prašymu mokėti jam pensiją, nes priešingu atveju išmokos gali ir negauti. Dėl kokių priežasčių žmonės užmiršta kreiptis ir ką reikia žinoti artėjant pensiniam amžiui – reportaže.

Ved. Guoda Pečiulytė-Špokienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau