Vienkartinė planeta. Visuomenės dalyvavimas: kas trukdo kurti aplinką drauge?

Vienkartinė planeta

2021.11.29 16:30

Vienkartinė planeta. Visuomenės dalyvavimas: kas trukdo kurti aplinką drauge?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Mūsų teisę dalyvauti priimant aplinką veikiančius sprendimus garantuoja tiek tarptautinės konvencijos, tiek Lietuvos teisės aktai.

„Pasaulis sudėtingėja. Problemos tampa kompleksinės, – sako geografė Giedrė Godienė. - Reikia skirtingų specialybių ir patirčių žmonių indėlio, nes priešingu atveju gali pražiūrėti kažką, kas vėliau turės dideles pasekmes“.

Bet praktika rodo, kad ypač vietos lygiu savivaldybės apie projektus yra linkusios pranešti tik formaliai. Rekonstrukcijos ir statybos žaliųjų erdvių sąskaita neretai sukelia konfliktus, o aktyvūs gyventojai dažniau pralaimi nelygioje kovoje su valdininkais ir vystytojais.

Paradoksalu, bet visuomenė skundžiasi negaunanti informacijos net tada, kai jos dalyvavimas yra įrašytas kaip europinės paramos sąlyga.

Su visuomenės įtraukimo praktike, Lietuvos geografų draugijos viceprezidente kalbamės apie tai, kaip Lietuvoje užtikrinamas visuomenės dalyvavimas ir kodėl tai svarbu.

Autorė – Vaida Pilibaitytė.

Pokalbis parengtas kartu su Daiva Repečkaite ir Elena Reimeryte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.