Lietuvos diena. Kiek brangstantis kuras, maistas augins  infliaciją?

Lietuvos diena

2021.11.29 13:05

Lietuvos diena. Kiek brangstantis kuras, maistas augins infliaciją?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Metinei infliacijai Lietuvoje viršijus 9 procentus, ekonomistai teigia, kad didžiausios įtakos tam darė tebebrangstantis kuras ir centralizuotai tiekiama šiluma. Anot jų, papildomai infliaciją augino ir didėjančios maisto produktų bei paslaugų kainos.

Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad įprasti PGR testai pajėgūs aptikti naujosios omikron atmainos koronaviruso infekciją, bet aiškinamasi, koks yra kitų testų jautrumas šiam virusui.

Vidaus reikalų ministerija siūlo Vyriausybei didinti atlyginimus didelių valstybės įmonių vadovams. Kai kuriems vadovams, atlyginimų koeficientai didėtų iki 50 procentų. Opozicija kritikuoja šį siūlymą, o ekspertai sako, kad tai teisingas žingsnis, nes valstybė turi gebėti prisitraukti profesionalus.

Kai kurie gyventojai atkreiiipia dėmesį, kad PGR testų kaina privačiose laboratorijose nekinta bene nuo pandemijos pradžioO. Kiti sako, kad Lietuvoje tyriiimas kainuoja daug brangiau nei kaimyninėse šalyse - štai lyginant su Latvija, Lietuvoje toks tyriiimas privačioje laboratorijoje dvigubai brangesnis. Kas lemia PGR testo kainą ir ar ji sumažės ateityje?

Opozicinė Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcija su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aiškinosi, kodėl yra uždarinėjamos gydymo įstaigos, teirausis dėl prasto gydymo paslaugų prieinamumo. Parlamentarė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Orinta Leiputė pabrėžia, kad Lietuva Europos Sąjungoje išsiskiria rekordiniu perteklinių mirčių skaičiumi, taigi ministro bus klausiama, kaip šis ruošiasi spręsti situaciją.

Ved. Madona Lučkaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.