Panorama. Tvyrant nerimui dėl kaimyninių valstybių veiksmų, NATO ir ES vadovai Vilniuje demonstravo solidarumą

Saugumo situacijai regione išliekant įtemptai, prieš Rygoje kitą savaitę vyksiantį NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą – NATO generalinio sekretoriaus ir Europos Komisijos vadovės vizitas Lietuvoje.

Pasaulio valstybėms toliau skubant suvaldyti naujos koronaviruso atmainos plitimą, omikron atvejų aptikta ir Italijoje bei Australijoje. Valstybės praneša ne tik atšaukiančios skrydžius iš Afrikos valstybių, bet grąžinančios ir griežtesnes taisykles – testavimą bei karantiną grįžtantiems, taip pat kaukių dėvėjimą viešumoje.

Rengiama nauja gydytojų rezidentūros studijų tvarka, pagal ją rezidentai nebebūtų tik studentai, o atsakomybes už savo darbus įgytų etapais. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, šie pokyčiai turėtų spręsti ir medikų trūkumo regionuose problemą.

Panevėžio rajone ketinama statyti pirmąją šalyje biometano jėgainę, karvių mėšlą paversiančią dujomis. Toks objektas bus statomas pačioje gyvenvietėje. Į „LRT GIRDI“ kreipęsi gyventojai priešinasi jėgainės statybai, esą tai bus tiksinti ekologinė bomba. Dėl dvoko ir pavojaus sveikatai gyventojai sako bus priversti išsikraustyti.

Galimybių pasus tikrinantys kontrolieriai sako – nėra nė dienos, kad neišgirstų užgaulių žodžių ar keiksmų. Tačiau pastebi, kad pasipiktinimo gerokai mažiau nei ankstyvą rudenį.

Čekijos prezidentas dešiniųjų atstovą Petra Fiala paskyrė naujuoju šalies premjeru. Jis pakeis iki šiol kabinetui vadovavusį populistą milijardierių Andrej Babiš.

Vyriausybei skyrus lėšų, Kryžkalnio memorialas Raseinių rajone pildomas partizanų pavardėmis. Memorialo stelose jau įrašyta daugiau kaip 10 tūkst. laisvės kovotojų, žuvusių priešinantis sovietų okupacijai, pavardžių, likusiose – įrašai „Nežinomas partizanas“.

Vilniaus choralinėje sinagogoje įžiebta Pirmoji Didžioji Menoros žvakė, skelbianti 8 dienas truksiančią žydų šventės – Chanukos – pradžią. Menora simbolizuoja, kad gėris nugali blogį, laisvė – prievartą, šviesa – tamsą.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau