Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite. Su sunkia liga kovojanti Veronika Povilionienė: manęs jau nebebuvo, bet pajutau, ką aš dar turiu padaryti

Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite. Su sunkia liga kovojanti Veronika Povilionienė: manęs jau nebebuvo, bet pajutau, ką aš dar turiu padaryti

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nepaisydama onkologinės ligos, dėl kurios guli ligoninėje, lietuvių liaudies folkloro dainininkė Veronika Povilionienė sako, kad jaučiasi pačiu laimingiausiu žmogumi pasaulyje. LRT RADIJO laidoje „Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite“ ji tvirtina, kad jau buvo išėjusi, tačiau dar rado stiprybės pagyventi, nes suprato, kokį darbą dar turi padaryti. Ir žada – jį tikrai ir padarys.

V. Povilionienė nurodė kelią ne vienam jaunam žmogui, leido pasitikėti savo jėgomis tiems, kurie norėjo, kad būtų dainuojamos tradicinės lietuvių liaudies dainos, kad būtų išlaikyta dzūkiška tradicija.

Ji ir pati užaugo Dzūkijoje. Ją supo tikri, autentiški dzūkiško kaimo žmonės, tad nekyla klausimų, iš kur tasai V. Povilionienės įrankis suprasti ir perduoti dzūkišką dainą, tai – prigimtinis instrumentas. Daina ar pasaka, ar tiesiog dzūkiškas ulbėjimas jai iš prigimties suprantamas taip, kaip kvėpuoti oru.

Pirmąjį advento sekmadienį LRT RADIJO laidos „Toks gyvenimas“ vedėja Zita Kelmickaitė kalbėjosi su dainininke iš Kauno klinikų palatos, kur kovoja su liga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laisvai interpretuojami, vaizduojami ir transliuojami tikro gyvenimo blyksniai. Laida transliuojama sekmadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.