Pasaulio 5. Šviesoforas įjungtas: naujosios Vokietijos koalicijos planai ir lūkesčiai

Pasaulio 5

2021.11.28 12:10

Pasaulio 5. Šviesoforas įjungtas: naujosios Vokietijos koalicijos planai ir lūkesčiai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vokietija turi naują vyriausybę. Po maždaug du mėnesius trukusių derybų tarp rinkimus laimėjusių Socialdemokratų bei trečioje ir ketvirtoje vietoje pagal mandatų skaičių esančių Žaliųjų ir Laisvųjų demokratų, partijų lyderiai sukirto rankomis.

Tarp išsikeltų tikslų – didinti minimalų valandinį darbo užmokestį nuo 9-ių su puse iki 12-os eurų, palengvinti sąlygas imigrantams įgyti pilietybę. Užsienio politikoje – siekti Europos strateginio suvereniteto, transatlantinius santykius išlaikant kertine politikos ašimi. Finansų srityje – griežtai laikytis fiskalinės drausmės ir įvesti valstybės skolos lubas.

Ko laukti iš naujosios Vokietijos valdžios? Kokie akcentai svarbiausi partijų susitarime?

Pokalbis politikos analizės centro „Europos tarptautinių santykių taryba“ ekspertu Rafaeliu Lossu.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.