Panorama. Į Lietuvą iš Pietų Afrikos valstybių atvykstantiems žmonėms privaloma izoliacija (su vertimu į gestų k.)

Dėl naujos koronaviruso atmainos į Lietuvą iš Pietų Afrikos valstybių atvykstantiems žmonėms privaloma izoliacija ir du papildomi tyrimai. Tuo metu testą Didžiojoje Britanijoje turės atlikti visi atvykusieji.

Dalis savivaldybių geriausiai nuo COVID-19 skiepijantiems medikams skiria premijas, kitos sako apie tokį skatinimą nesvarstančios, nes skiepijimo tempai ir taip geri. Šeimos gydytojų profesinės sąjungos atstovai abejoja, ar skiriant premijas medikams pavyks perkalbėti skiepų priešininkus arba paskiepyti daugiau žmonių.

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas siūlo dabar taikomą migrantų apgręžimo politiką papildyti dar viena priemone – repatriacija, sudarant galimybę pasienyje įstrigusiems migrantams per ES grįžti į kilmės šalis.

Vėžiu sergančioms moterims svarstoma galimybė kompensuoti per operaciją pašalintų krūtų implantus. Per metus keliems šimtams moterų dėl onkologinių susirgimų pašalinamos krūtys. Valstybinė ligonių kasa nuo kitų metų svarsto iš privalomojo draudimo lėšų padengti implantų kainą.

Prekybininkai spalį Panevėžyje įdarbinę keliolika bausmę atliekančių moterų sako, kad projektas pasiteisino. Dabar tą patį žada daryti ir Vilniuje. Prekybos centras „IKI“ sako taip sprendžiantis darbuotojų trūkumo problemas ir padedantis pažeidžiamoms grupėms integruotis į visuomenę.

Prasčiausios būklės rajonų kelius tvarkyti imasi ūkininkai. Patys skaldą perkantys Radviliškio rajono ūkininkai sako, kad be viešųjų pirkimų ir kitų procedūrų darbus pavyksta padaryti perpus pigiau.

Vilniuje ir Kaune sužibo pagrindinės miestų Kalėdų egles. Siekiant išvengti būriavimosi, Kaune į ceremoniją pakviesta per šimtą vaikų su negalia, o Vilniaus eglė įžiebta tik virtualiai.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau